» Poradna » Ostatní

Nefunkční zvuk

Dobrý den,zničeho nic mi přestal u mého počítače fungovat zvuk ze sluchátek i z repráků.Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače, v nastavení zvuku jsem taky byl ale nic.Nepomohlo by třeba tovární nastavení nebo je to hardwarová závada.Děkuji

Odpovědi na otázku

Křišťálové koule - druhý regál vlevo nahoře...

Prominte ale nerozumím

máš špatně nastavení. Spusť nastavení, vyber druhou záložku, klikni na třetí položku vlevo. Náš tam navoleno DISABLE. Rozklikni to a dej ENABLE. Pak dej OK a RESTART. To je vše.

je mi to blbý ale v nastavení klasicky windows nebo kde.

Jo, nebo kde, tam to je!

Si natvrdlej nebo co to si máme vycucat z prstu co máš za sestavu.

Zřejmě tam WIN narvaly svoje ovladače, podle stránek výrobce desky tam dej ovladače od výrobce zvukovky

Zkuste reinstalaci. Jestli to nepomůže, tak je patrně vadný HW. Můžete zkusit USB zvukovku za pár stovek.

Pochybuju. To spíš vypadá na nějakou vypečenou aktualizaci Win.

Mám naprosto to samé .5.4. mi ráno repráky fungovaly, pak jsem na hodinu vypnul PC a po zapnutí už zvuk z repráku nešel. Zkusil jsem i staré repráky a taky nic. Jediné co fungovalo byly bluetooth sluchátka i přenosné repro přes bluetooth. To funguje, ale ze zadní zdířky zvuk do beden nedostanu ani za boha. Přeinstaloval jsem ovladače a taky nic. Mám integrovaný zvuk na desce MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC - Intel Z390. Dík za rady. Nejsem odborník, tak ocením detailní postup pro laika u případné rady.

Nainstaluj zpátky origo driver zvukovky (ze stránek výrobce).Zakaž automatické aktualizace driverů, jinak se bude situace opakovat (= windows ti tam opět nacpou svůj generický driver).-----------------------HW závadu (zvukovky) potvrdíš/vyloučíš nabootováním linuxu z flešky. Zvuk buď půjde nebo nepůjde, tím pádem je to jasné....

Tak nakonec opravdu pomohlo odinstalovat staré drivery a dát nové ze stránky výrobce (Realtec). Dík. Zvuk z beden slyším konečně po dvo dnech nejistoty a tápaní. A kde se zakazují ty automatické aktualizace driverů u W10?Prosím o odpověď klidně jako pro blba (nejsem urážlivý tvor, takže mi to nevadí se takto titulovat), sám vím, že nejsem technicky dokonalý odborník. Dík.

Není žádný "starý" nebo "nový" driver. Je pouze driver funkční a nefunkční/polofunkční.Drivery nejsou rohlíky, neplatí, že čím novější, tím nutně lepší. Rozhodující je funkčnost, nikoli jakási pofiderní "novost"....Bohužel takto na to nahlíží Indický MS a podle toho to vypadá. Všem cpe násilím ty svoje generické (byť novoučké) nedodělky. Proto je třeba ty aktualizace driverů zakázat.-------------------------------------------Ale to už si jistě vygooglíš sám, jak na to nebo ne?https://www.howtogeek.com/223864/how-to-uninstall-a... https://www.howtogeek.com/263851/how-to-prevent-win...