» Poradna » Mobily

Nefunkční zvuk z HDMI

Dobrý den,potřeboval bych poradit s menším problémem. Při propojení notebooku s televizorem od LG mi nefunguje zvuk z TV, ale jako defaultní zvukové zařízení je stále reproduktor z notebooku. To by ještě nebyl problém, ale horší je, že mi to ve zvukových zařízeních ani zvuk z TV nenabídne a to i přes fakt, že mám aktuální ovladače jak na grafiku, tak na zvuk. Hledal jsem na mnoha fórech, ale nic nepomohlo. Mnohokrát bývá zvuk u TV zpřístupněn přes jakýsi ovladač Intel Display Audio, tento ovladač býval součástí ovladače na grafiku, bohužel z nějakého důvodu byl z balíčku odstraněn a samotný ho nedokážu nainstalovat (nekompatibilita). Jediný zvukový ovladač mám tedy Realtek High Definition Audio. Vlastním notebook Lenovo v310 s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 620.Děkuji za jakoukoliv pomoc. PS: Neposílejte mi prosím odkazy na podobná vlákna z tohoto webu (všechny jsem již přečetl a žádný nepomohl)PPS: Povolil jsem i zobrazení zakázaných zařízeních, rovněž bez výsledku.

Odpovědi na otázku

Ano, je to součástí driveru grafiky, samostatně to nenainstaluješ. Příčina:V rámci aktualizací (windows update) byl originální driver grafiky nahrazen generickým od MS. Ten je sice novější, ale je to pouze polofunkční zmetek.Řešení:Nainstaluj orig. driver grafiky ze stránek výrobce. Na datum nekoukej, důležitá je funkčnost nikoli pofiderní "novost".Zakaž automatickou aktualizaci driverů, jinak, se po nejbližším restartu bude situace opakovat....

Zdravím, díky za tip, aktualizace jsem zakázal a znova přeinstaloval ovladače grafiky (staženo ze stránek Intelu), bohužel však problém přetrvává.

Původní ovladač napřed vyčisti pomocí https://www.guru3d.com/files-details/display-dri...

Zdravím, díky za tip, určitě vyzkouším a ozvu se

Tak jsem to vyzkoušel odinstalovat pomocí SW uvedeného výše, problém však zůstává.

V tom případě máš špatný (nesprávný) ovladač.

To si nemyslím, ovladač koneckonců funguje kromě toho audia tak, jak má. Navíc je to jediný ovladač, který jsem našel a pasuje na moji grafiku.

To je právě ten problém, já tam nemám žádnou HDMI možnost.

Ovládače pre notebooky sa ZÁSADNE sťahujú zo stránok výrobcu NB!!!! A to aj v prípade integrovanej grafiky Intel - nakoľko je to len grafický čip Intel, dostáva základný ovládač (holý), ale ovládač výrobca prispôsobuje pre toto zariadenie.Nie je uvedený OS - hľadaj ovládač na stránke Lenovo https://support.lenovo.com/sk/sk- https://pcsupport.lenovo.com/sk/sk/products/laptops-an... https://bit.ly/2AsC0z8

Zdravím, ovladače jsem si samozřejmě primárně stáhl ze stránek výrobce, avšak zrovna ovladač na grafiku se na jejich stránkách nenachází, viz odkaz níže.https://pcsupport.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an...

No s timhle laptopem nejste sam, ikdyz dost zalezi na verzi.Lenovacke forum se zda obsahovat spoustu cennych informaci k tomuto tematu. Uz jste ho dukladne prosel?

Zdravím, pročítal jsem si i lenovo fóra a je pravda, že se tam tento problém nacházel vícekrát, avšak obvykle buď stačilo zvolit si výchozí zvukové zařízení, aktualizovat ovladače nebo se jim to záhadně "spravilo" samo. Ještě zkusím ten SW na odinstalaci ovladačů, který doporučil kolega výše a uvidím.

K cemu ma pripojeni notebooku slouzit? Predpokladam prehravani medii, pokud to bude vyhradne na toto a TV sama o sobe toho neni schopna, nebude rozumnejsi natrvalo zapojit nejake MMC/TV box, na kterem nebude potreba resit takoveto a jine neduhy klasickych Windows pocitacu? (aktualizace, kodeky, kompatibilitu SW, atd.)?

To by samozřejmě šlo, ale nechci nic takového pořizovat, když vím, že jak TV, tak i notebook by to měl umět normálně přes HDMI, jen je třeba přijít na to, kde je chyba.

No kdyz vas bavi to neustale zapojovat a resit problemy. Proc to udelat jednoduse kdyz to jde slozite. Preju at se podari najit spravny ovladac a at to dalsi update nerozbije