» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční zvuk na W10

Zdravím, po upgradu na W10 z W7 mi nefunguje zvuk. Nemám vůbec možnost se dostat do nastavení zvuku protože u ikony je křížek. Zkoušel jsem aktualizovat ovladač HD Audio ale dostane se mi zprávy že nejlepší ovladače jsou již nainstalované. Zkoušel jsem i nainstalovat ovladač Realtek jenže ten se mi vůbec po instalaci nezobrazil ve správci zařízení

Odpovědi na otázku

1. Až napíšete značku/model notebooku?, základní desky (PC)?, lze se někam dál pohnout. Do té doby je to jen dotaz na úrovni "nejede mi auto, nevíte někdo co s tím?" 2. Jak víte, že jste stáhl a nainstaloval správný ovladač? Jak víte, že skutečně máte Realtek? Pokud není HW Realtek, dost těžko se po instalaci ovladače objeví ve správci zařízení3. Pokud jste dělal upgrade a došlo k problému/ům (na to, co dalšího jste s tím "vyváděl" se raději neptám), doporučuji:- zálohovat data- stáhnout správné ovladače W10 k neuvedenému notebooku/PC? (pokud vůbec jsou)- provést čistou instalaci W10 (dle licence W7, tj Home, Pro?) 4. Pokud nejste znalý oblasti, doporučuji svěřit někomu, kdo ví co dělá, popř. servis

1. Základní desku mám Asrock G41M-VS3. 2.Realtek mám podle toho že jsem ho stahoval kdysi na w7 a tam fungoval. Zkoušel jsem stáhnout verzi driveru na w10 ale ten tu nefunguje.

... ale pokud máš tuto desku: https://www.asrock.com/mb/intel/g41m-vs3/ , tak máš: Audio - 5.1 CH HD Audio (VIA® VT1705 Audio Codec) ... a ne Realtek! ...

... zde si stáhni a nainstaluj: https://www.asrock.com/mb/intel/g41m-vs3/ ... " VIA high definition audio driver ver:v7700d " - hned 1. položka ...

Jenže ten driver je na W7. Já potřebuji na W10.

... zde máš nejnovější: https://www.via-drivers.com/download-vt1705-sound-dri... a je až pro Win8, ale dej ho tam, měl by fungovat ... /hlavně 64-bit verzi/ ...

Díky za rady, stáhl jsem ovladač od Wiloniho a ta můj problém vyřešila.

Občas se to při nějakém update u W10 stane.a) zkontrolovat zda je instalován správný ovladač audia (dle typu MB)b) proklikat nastavení, odstranit potíže a tak.c) můžeš odpojit internet, audio zařízení odebrat (včetně SW) a nainstalovat správný ovladač.

Máš zapnutou službu Zvuk, restartuj!