» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkční ZoneAlarm free nejnovější verze

Dobrý den,používám doma firewall Zone Alarm, objevilo se okénko o dostupnosti updatu. Po updatování se v Centru zabezpečeníobjeví firewall jako zapnutý, ale nezobrazuje se ikonka v taskbaru, takže není možno firewall konfigurovat - prostě, co je povoleno z přechozí instalace, to běží, ale všechny nové nebo změněné aplikace se na internet nedostanou.Při ručním spuštění zlclient.exe z nabídky Start se objeví hláška : Systém nemá přístup danému souboru, složce, zařízení.Možná jsou nedostatečná práva. Práva určitě mám, starší verze fungují. Nevíte, čím by to mohlo být?Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Je to velkej problém. Na fórech ZA se to řeší - všichni nadávají a zatím nejlepší volbou je zůstat u verze 6.1.744.001, která je poslední před 6.5. Free verzi si stáhni třeba odsud: http://www.gvg.cz/other/zlsSetup_61_744_001... ji nainstaluješ, odinstaluj stávající verzi příkazem "zauninst.exe /CLEAN" (bez uvozovek) a pak smaž adresář C:\Program Files\Zone Labs, C:\Windows\Internet Logs a C:\Windows\system32\ZoneLabs, pokud po odinstalaci existují.

Přesně tak. Verze 6.5.x je slušně neodladěná prasáreň a ten uvedenej problém dělala i mně. Návrat na 6.1.744.001 věc vyřešil ke spokojenosti. Jen jedna rada se hodí - tak jako u verze 6.0.x  - nebrat nový verze x.000, počkat si radši i několik měsíců než vyploděj ty bastlíři nějakej další, opravnej build. Je to otrava, chaos a šití horkou jehlou na koleně, a to si teď ještě říkají "A CheckPoint Company" ! Původní marketingový šéf slavnýho CheckPointu, kterýmu to dost kazí značku, se možná houpá někde na vlastní kravatě.

Řešení:Po instalaci ZoneAlarm 6.5 a restartu PC nechat nastartovat Windows XP. ZoneAlarm bude pravděpodobně nefunkční, tak jak jste popisoval. Do CD mechaniky vložte instalační CD s Windows XP, restartujte PC a nabootujte z tohoto CD.Na PRVN=I dotaz, zda opravit instalaci Windowx XP, stiskněte "R" a pak po 5 sekundovému coundownu číslo instalace Windows XP, ve které máte problémy (pravděpodobně "1"). Po výzvě zadejte heslo pro uživatele Administrator. Niní jste v "recovery console". Na příkazovém řádku napište následující (bez uvozovek): "ENABLE VSMON SERVICE_SYSTEM_START".Objeví se hlášení v angličtině, že způsob zavádění služby byl změněn z "auto" na výše uvedený.Do příkazového řádku napiště (bez uvozovek) "exit".Vysuňte boot CD z mechaniky a nechte nastartovat PC do Windows XP. Mělo by být vše OK.

Presne to som urobil. Po reštarte PC sa Zone Alarma spustil ale blokoval všetky aktivity na internete (v Mozille nefungovala žiadna stránka). Keď som ho dal shutdown všetko ide. Kde môže byť problém.