» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkční zesilovač Wifi signálu při zapojení do switcheru

Zdaravím,Pořídil jsem si switcher Tp-link model : TL-SG108 a při zapojení zesilovače Tp-link model : TL-WA5210G zesilovač nefunguje. Pokud jsem však vedl kabel přímo od routeru do zesilovače, zesilovač fungoval. Switcher také funguje, mám do něj zapojenou konzoli a počítač a vše jede bez problému. Zkoušel jsem také jiný kabel, ale bez výsledku.Dokáže mi někdo poradit, jak tento problém vyřešit ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Zesilovač je k ničemu.

Zesilovač není k ničemu, pokud jsem na něj připojený na telefonu, protože signál z routeru nedosáhne tak daleko

Jak jsi přišel na to, že TL-WA5210G je "zesilovač"? Je to externí access point s možností přepnutí do režimu klient nebo wisp. Režim, který by se s odřenýma ušima mohl nazývat "zesilovač" (což by byl repeater, opakovač, range extender), pokud vím vůbec nepodporuje.

Jsem rád za Vaši bezpředmětnou odpověď. Pokud bych se v tomto oboru vyznal, nepsal bych sem. Ale jsem rád, že jste si mohl dokázat, že jste chytřejší . Snad Vám to zpříjemní den

No tak když se v tom nevyznáš, tak se snad necháš bez keců trošku poučit ne? Abys byl chytřejší a něco se o tom naučil, když jsi se na to přišel zeptat. Kolega ti to řekl slušně a bez arogance, tak nemusíš být jizlivý a arogantní.

Máš pravdu, jde o to že v jeho reakci na moji žádost o radu není ani zlomek informací, který by mi pomohl problém vyřešit. Pouze píše, že se v tomto neorientuji. Kdyby zde byl sebemenší náznak toho, že se mi snaží poradit a ne jen poučovat, nereagoval bych tímto způsobem. Pokud sis nevšiml a nečetl ostatní odpovědi, problém mi pomohl vyřešit právě Vladimir a já mu slušně poděkoval.

Kdybych problém NEPOJMENOVAL, dostával bys tu nejspíš nesmyslné rady k repeateru, které by ti byly k ničemu. Viz hned první od JB, ta se týkala repeateru a ty ses snažil odpovědět, že access point je dobrý. JB by ti nejspíš odpověděl, ne repeater je na dvě věci, natáhni kabel. Ty bys odpověděl, že JB neumí číst, že kabel máš natažený. atd atd. až byste možná za dva dny došli k tomu, že nemáš repeater, ale access point a jenom to nevíš. Ale pořád bys ještě neměl problém vyřešený.

Dík, žes mi ušetřil tolik psaní :)

K tomu se nepoužívá zesilovač, ale přístupový bod. Pokud umí jet c tomto režimu (Acces point), tak se to použít dá :) Každopádně switch by na funkčnost neměl mít žádný vliv, switch bez administrace je v podstatě jen "hloupá" rozbočka a do komunikace nijak nezasahuje. Jestli to jede před switchem (není to switcher, ale switch ;) )

Omlouvám se za nepřesnou terminologii, jak jsem psal výše, v tomto oboru se nevyznám ale vidím, že to na pochopení mého problému nemělo vliv.

Jak ho máš napájený? Switch nesmí být mezi PoE injektorem a access pointem

Jo a na AP nesmí běžet DHCP server.

Díky, už vím kde je problém.

Vidíš, nakonec ti poradil Vladimír, kterého jsi předtím tak sprdnul. Ale až po tom, co se probrodil množstvím nesprávných a zavádějících informací. Kdybys napsal, že ti na wifi krabičce nesvítí žádná kontrolka, tak bys správnou odpověď dostal během minuty.

Ten TL-SG108 není switcher, ale switch. Nic jako switcher neexistuje.

vzhledem k Tvým znalostem na to vůbec na to nešahej a řekni si zkušenému kamošovi, tady neprobíhá kurz síťových připojení

Ne, ale je tady poradna a proto sem taky asi psal ne ?

Pokud ti nejde ze switche jen jedno zařízení tak je to jedna ze dvou věcí:1) vadný kabel2) vadný port na switchi - zapoj to do jiného portu anebo zkus funkční zařízení zapojit do toho kde to nejde jestli taky nebude fungovat.