» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční windows

Obnovil jsem systém Windows do továrního nastavení poté jsem si stáhl programy jako Skype Google a nakonec CCleaner který ihned něco chtěl odstranit tak jsem potvrdil od té chvíle přestal Google fungovat chtěl jsem jej přeinstalovat že CCleaner asi něco s něj smazal avšak nešel ani spustit panel ovládání tak jsem dal restart od té doby se PC nechce zapnout nejde spustit tovární nastavení při 30% nastává chyba a pokud chci spustit PC tak se stane viz fotka v odpovedi

Odpovědi na otázku

Čeká tě reinstalace. A příště si podobné opičky s cleanerem odpusť....

nie si sám, neboj..takých pacientov ako ty je na svete mnoho, možno sa tu aj nájdete

Kedy sa to poučí?

A nedá si to povedať a nedá. Tak ešte raz:1. reinštaluj OS a ZÁLOHUJ. V prípade pádu/poškodenia OS, si s5 do asi 30 minút2. žiadne rádoby čistoče typu *cleaner neinštaluj. Ani väčší register boot a SW nebrzdí! 3. núdzový režim ide?4. teoreticky sa ešte OS dá zachrániť cez F8 pred bootom a výberom "last known..."

Chtěl jsem udělat zálohu jak vše dodělám bohužel nebylo mi přánoTaky jsem to říkal bohužel majitel to tak chtěl Nouzový režim se mi nepodařilo otevřít ani f8 ani Shift + f8Akorát se po chvíli otevře rozhraní pro správu a opravu zde však nic nejde

Jestliže jde o posraný Win 10, za 20 min je máš přeinstalovaný včetně aktualizovaného systému.. Jestliže jde o Win 7, pak je otravná práce na půl dne -> dle svižnosti CPU, SSD/ nebo HDD a připojení k netu..

W7 som reinštaloval do 2 hodín na Pentiu 4 s PATA a 2 GB RAM. Ale inštalácia SP1, IE11 a nastavovanie už trvalo dlhšie. A detto u W10. Reinštalácia je na lepšom PC s SSD na 20 min, ale programy sa sami nenainštalujú, OS sa sám nenastaví... A ak nemáš ruky ako Android Dat, prácu človeka neurýchlíš. U W7 sa dá inštalácia urýchliť inštalačkou s SP1 a aktualizáciami do 7/2017

Docela se ale divím že nefunguje tovární nastavení když ještě pár minut predtim šlo takže nejspíš bude třeba CD s win který však nemáme az na win 7 a nevím zda to bude nejideálnější.

Aký OS tam chceš mať?

Win 10 by byl samozřejmě nejlepší už jen s tím že majitelé jsem na něj dost dlouho učil

Máš na neho licenciu? W10 sa sťahuje najľahšie

Licence v něm je avšak produtk key není nikde někde jsem se dočetl že win 10 se váže na sítovou / motherboard kartu a není třeba zadávat pří přeinstalaci znovu nevím co je pravdy ale docela by se to hodilo jelikož onen kod je pohlcen ve věčnosti

AK si PC kúpil s W10, tak licencia je v UEFI a riešiť ju nemusíš. Ak bez OS a ten si kúpil extra a máš MS účet (live.com), tak ani vtedy PK zadávať nemusíš. MS po pripojení na net zistí, že si jeho kamarát a číslo už pýtať nebude. Ak nemáš PC s kúpeným OS ani MS účet, vtedy PK zadávať musíš. Cez tú app vyber typ Win, cez Rufus nahoď na flash a inštaluj. Ja zálohujem cez Parted magic (len ten free je mierne starší)

Tak PC měl v sobě prý neoriginálku win 7 která se aktualizovala na win 10 tak teď fakt nevím co s tím když nebude klíč

Jestliže jsi tam měl po neoriginálním Win 7 upgradované Win 10 a ty byly aktivované automaticky jako digitální licence, pak si s klíčem zbytečně lámeš hlavu. Systém Win 10 nainstaluj a připoj stroj v průběhu instalace k netu, po dokončení instalace bude opět automaticky aktivovaný..

Tak to je super díky moc zítra zkusím přeinstalovat a už se nenecham přemluvit abych tam něco hodil zvlášť něco u čeho vím že je to hovadina

Mám fungující W.10 a chtěl jsem použít odkaz na stažení ISO. Všechno jsem v programu vyplnil, ukázalo to, že odkaz je platný 24 hod. a když kliknu na stažení 64b. verze (opakovaně), tak se stále nic neděje.Proč to nejde stáhnout? V nápovědě jsem na to odpověď nenašel.

mne to ide. Ak máš W10, potom použi MediaCreationTool.exe priamo od MS

Škoda, že sa vo Win nedá zakázať inštalácia konkrétnych programov. Ak nie si majiteľ, nechaj opravu na majiteľovi. NIE som zástancom riešenia toho, čo spackali iní vlastnou vinou s plným vedomím toho čo robia. Neviem či po boote Win z inštalačky funguje príkaz sfc /scannow. Mohol by čosi opraviť aj keď mne nedokázal opraviť triviálnu chybu

Příkaz kontroly a opravy systému "sfc /scanow" je fajn, ovšem taková kontrola neopraví registry.. A CCleaner je šmejd, který do registrů automaticky zasahuje, tedy pokud nastavení toho šmejda není ručně upraveno.. I tak bych tomu debilnímu sw nikdá nevěřil.. CCleaner si pochvalují jen exoti, kteří si myslí, že je čištění nezbytně nutné právě tímto zmršeným sw .. K tomu občasnému čištění je dostačující systémový nástroj "Vyčištění disku".

Ty musíš mít pěkně zasranej kompl,čím si čistíš ten chrom.Je to blbost aby CCleaner takhle rozstřelil pc.Paranoici tady,chytrolíni.

Paranoid jsi tak akorát ty.. i s tím "skvělým" čističem.. Paranoid logicky nemůže být ten, kdo není posranej a nepoužívá stupiditu jakou je CCleaner.. Je to právě naopak. Ale takovou logiku s tím tvým intelektem asi těžko pochopíš..

Ty jsi vůl, k čemu by normální uživatel měl potřebovat takovou sra*ku, jako CCleaner? :D To používají jen zoufalci, kteří netuší, že ve Windows jsou jednoduché a hlavně bezpečné nástroje, které to zvládnou bez rizika poškození systému.

Co jsi tam chtěl vyčistit po obnovení systému?

Predsa ten systém.... a podarilo sa mu to!