» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční Windows Update po obnovení systému - Windows 8

Zdravím.Při spouštění mého notebooku s Windows 8.1 se vyskytl jakýsi problém, kvůli kterému nebylo možné počítač řádně spustit. Data jsem měl z velké části zálohovaná, zvolil jsem tedy možnost částečného obnovení systému, která mi byla nabídnuta jako řešení.Po obnovení počítač funguje relativně normálně, nicméně podle všeho tím obnovením došlo ke změně OS z Windows 8.1 na původní Windows 8. A také mi přestal fungovat Windows Update. Při pokusu o vyhledání aktualizací se mi zobrazuje chyba s kódem 80072EFE. Pokoušel jsem se o vyřešení pomocí nástroje automatické opravy, který sice napsal že problémy opravil, nicméně při vyhledání aktualizací přes Windows Update je chyba s chyba s kódem 80072EFE.Tento problém si dávám do souvislosti se změnou OS, protože Windows 8 již několik let nemají oficiální podporu. Proto bych rád upgradoval na původní Windows 8.1 (případně na Windows 10). Dokázal by mi někdo poradit, jak to v mé situaci provést, aniž bych musel novou verzi OS extra kupovat? Je nějaká možnost updatu zdarma?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jak na Windows 8.1, tak na Windows 10 lze přejít zdarma.Máte na NB štítek s licenčním klíčem, nebo je licenční klíč zapsaný v biosu?PS: Osobně bych, pokud má NB pro Windows 10 podporu, tedy jsou pro něj ovladače, šel do Windows 10.Instalačku lze stáhnout a připravit tímto nástrojem, stačí vám jen fleška:https://go.microsoft.com/fwlink/

Mal ste urobiť čistú inštaláciu W 8.1, alebo W10, Microsoftu je jedno čo tam dáte, mal by ste to dávno hotové.

A potom zálohovať.

Takhle se obnovení nedělá,ale z instalačního DVD nebo USB spustit instalaci vybrat opravu počítače a obnovení systému a vybrat bod vytvořený systémem.

Tu je jedna z možností jak přejít na Win.10 https://www.chip.cz/temata/windows-10-stale-z...