» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční Windows 7

Dobrý den, potřeboval bych od Vás pomoct :) Při spuštění notebooku, se to zasekne na logu Windows ( Vlaječka a popis 'Spouštění systému Windows' ) A dál se nic neděje. Dokáže mi prosím někdo pomoct co s tím ? Díky moc!!

Odpovědi na otázku

dokaze. Servis.

Když je systém instalován výrobcem, tak já to nemohu ani přeinstalovat že ? Když vím Product Key, můžu si aspoň stáhnout nějaký offiko opravný program ? Když je to OEM verze ? :/

ak tam mas data, tak daj disk do ineho pc a stiahni data. Ak tam nemas data, boot z instlaacneho media win7/10 cista instlacia s kompletnym formatom HDD. Mozno sa ti to bude zasekavat aj pri instalacii a bude jasne, ze je pokazeny niektory komponent, najcastejsie doska alebo disk.

O data klidně příjdu.. Ale přeinstalovat to asi nemohu že, když je tam systém předinstalován výrobcem. Produck Key sice na notebooku napsaný mám, ale když je to OEM verze, tak asi moc nezmůžu že ? :/

romeo chod sa radsej postarat o juliu takto sobotu vecer a pc zanes pondelok do servisu ;)

Notebook je starší, záruka už neběží a nikam na opravu se mi to nechce dávat. Spíš mě zajímá, jestli to můžu nějak přeinstalovat či opravit, když je to OEM verze

"Ak tam nemas data, boot z instlaacneho media win7/10 cista instlacia s kompletnym formatom HDD"

Já bych rád formátoval HDD a naistalovat komplet nový systém. Bohužel ale nemám instalační médium win7/win10 a systém mám nainstalovaný výrobcem, tudíž si ani nemůžu stáhnout image disku ze ofiko stránek

ked ti to nedovoli cez oficialnu stranku win7, tak chod na ulozto a stiahni si iso tam. Win10 ti na 4 betony dovoli stiahut https://go.microsoft.com/fwlink/

Podle dotazů to bude zajímavé dobrodružstvíAle vážně, máš-li kód OEM licence (Win 7-10), který je na štítku vespod nebo pod baterií, stáhni si Media Creation Tool ze stránek https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... , vytvoř si tím USB instalační médium a nainstaluj Windows 10.Nezapomeň si předtím zjistit (a ideálně i stáhnout), jestli jsou od výrobce připravené ovladače pro Win 10.V opačném případě bývá na HDD oddíl pro obnovení systému, tak použij ten.

ANO! Samozrejme, zo to mozes preinstalovat, ak to ovladas a mas instalacne medium zodpovedajuce tvojmu product key!

Restartuj to hned mačkej F8 a pokud to tam bude,tak vyber poslední známá konfigurace.Jinak tam můžeš zkusit vybrat opravu systému.

Poslední známá konfigurace taky nefungovala.. Oprava systému se vůbec neukáže

Ta oprava je možné,že se ukáže a to tak,že mačkáš F8 naskočí ta tabulka a hned je třeba dát Esc,ale rychle opět F8 alespoň já to tak na svém PC musím udělat jinak mě ta oprava taky hned nenaskočí.

https://ulozto.cz/file/tu7GzshLBGcJ/w7-sp2-... Tu máš W7 aj s januárovými aktualizáciami. Hoď pomocou Rufusu na flash a inštaluj. Teda ak chceš W7 a nie W10. PK použi ten pod NB.

Klidně můžete přeinstalovávat. Záruka je na HW.1) Máte instalační DVD s Win 7?2) Jste si jistý že instalaci Win + ovladačů zvládnete?

Díky za odpověď :) Nemám instalační DVD, mám pouze Product key, který je napsán na notebooku. Když chci stáhnout winows image ze stránek, napíše to chybu, že byl software předinstalovaný výrobcem. Přeinstalování určitě zvládnu :)

Ano, ten obraz Windows 7 nejde pod tímto klíčem stáhnout. Nicméně žádná škoda, Windows 7 stejně za měsíc ukončují podporu.Využijte tedy možnost provést upgrade zdarma a nahrát si tam Windows 10. Stačí si vytvořit instalačku Windows 10 a při instalaci vložit svoje licenční číslo z Windows 7. Normálně to pojede.Jen se ale ujistěte, že ten NB má pro Windows 10 ovladače. Nicméně je možné, že to bude fungovat i tak, protože Windows 10 má hodně ovladačů přímo v sobě. Zaručit to ale na 100% nelze.

Takže pokud klíč použiju pro instalaci windows 10, tak to půjde ? Super, to by vyřešilo problém, díky moc! :)

https://software-download.microsoft.com/db/Win7_HomePrem_SP1_Czec... Tady máš odkaz na stažení Win7 Cz Home 64 Bit edici.Odkaz generován z mého klíče.Máš na stažení den

Dííky moc :) Nebude to chtít žádný klíč už ?

Normálně to stáhni, při instalaci pak zadáš ten svůj.Na té stránce zadáváš klíč pouze pro ověření legality kopie, aby ti jejich systém umožnil stáhnout obraz Windows, na instalaci to nemá vliv, tam můžeš zadat libovolný Win7 Home klíč.

Super, díky :)

Ak si sa doteraz nehrabal v HDD, tak tam máš Recovery oddiel (na hidden partition) - v ňom je KOMPLET inštalačka W7 (samozrejme aj s predinštalovaným boatware). V návode je postup (alebo si nájdi na nete podľa výrobcu a typu NB!, ako vyvolať Recovery. A z toho preinštaluješ OS.

Nehrabal, ale přesto to tam neukáže ani jednu možnost. No vytvářím instalační USB na win 10 a uvidím jestli mi to vezme cd key z nainstalovaného systému od výrobce

jestli je to přímo od výrobce-tak má samostatnej oddíl na obnovu systému-z kterého si to obnovíšzajímavé že to nikoho z těchto-géniu-nenapadlo

nikto s tych geniov nebude cakat 2 hodiny kym sa to mozno obnovi a casto sa to ani neda spustit, ale spravia za 20min cistu instlaciu, lebo instalacia windowsu je jednotkova cena. Cim menej prace stym mas, tym lepsie pre teba.

Děkuji za pomoct...udělal jsem image disku w10, novou instalaci a cd klíč z OEM verze to vzalo, takže super a mám hotovo. Ještě jednou díky :)

Takze mal si "Nefunkční Windows 7" a teraz budes mat polofunkcnu Beta verziu nedokonceneho Windows 10. "takže super"

Každý nepoužívá dokonale vyladěný Windows XP jako ty.