» Poradna » Notebooky

Nefunkční wifi

Dobrý den, včera dopoledne se mi stalo, že se notebook (Toshiba L50-A-1EH, win 10) nechtěl připojit k WiFi, která je již domácí už asi rok. Párkrát jsem vypnul a zapnul WiFi na notebooku a poté se připojil. Dnes ráno už bez šance, "k této síti se nelze připojit" a následně se u šité objevila ikona červeného křížku "Není k dispozici žádné připojení". WiFi potřebuju nutné kvůli škole a práci, problém se objevuje i po předinstalované ovladačů.Díky za rady!

Odpovědi na otázku

Jinak WiFi funguje jak na mobilu, tak na tabletu

preinstalaci jsi provedl jak? Pripoj se kablem a ve spravci zarizeni dej u Wireles adapteru aktualizovat ovladac. Pokud to nepomuze, najed na stranky vyrobce NTB kukni zda je ovladac pro konkretni OS, pokud ani, stahni nainstaluj a pokud ani toto kukni na stranky vyrobce karty primo. Ja u modelu HP 4530S jsem mel asi ten adapter v 3 verzich, RealTek, Atheros a Intel. takze musis vybrat presny typ ovladacu.

Oficiálnístranky nabízí práve jen ovladače na nižší verze windows

Tak použij nižší verzi wondows.... Ono vždy neplatí: čím víc pruhů - tím víc Adidas..... :) Teď jsi to sám poznal.

to neni dobra odpoved.

Co je na ní špatné? Ovládač na novou verzi není (asi zatím), nevím jestli zkoušel při instalaci kompatibilitu na nižší verzi, tak prostě používat verzi na kterou jsou ovládače.... Já jedu pořád na W7 - po vyzkoušení 8.1 nebo 10 ani měnit v dohledné době nebudu......

No a predvcerom sa to pripojilo normalne kdeze vcera uz nie?

Dosud WiFi fungovala v pořádku

Nastav si v ovladaci wifi karty region CZ, alebo na routri vypni kanal "AUTO" a nastav kanal manualne na niektory volny z rozsahu 1 az 11 (vcitane).

Možná stupidni dotaz, ale kde to nastavim?

Zkus se podívat na IP adresy co má jaké přiděleny.Mě toto hlásila WIFI když se NTB snažil připojit na stejnou adresu, která již byla obsazena telefonem. Jelikož máme v domácnosti docela dost zařízení (NTB, Mobily) tak jsem musel v routeru nastavit "přidělení adres" ke konkrétním zařízením aby se "neprali" o stejnou adresu. Pak totiž vyskakovala právě hláška "Nejde se připojit k síti". ;)

Jak to v routeru nastavim? Připojit se přes kabel a jít do nastavení?

jj bude tam někde příkaz "Address Reservation" v sekci nastavení DHCPTam se přidělí konkrétní IP adresa ke konkrétnímu zařízeni s unikátní MAC Addresou.Pokud se ale v tomto vůbec neorientuješ, tak se v tom raději nerejpej. ;)Dalo by se napáchat více škody než užitku. Každý router to nastavování má jinak (i když podobné).

Po stovce pokusu jsem se věž problémů připojil. Kdoví na jak dlouho