» Poradna » Notebooky

Nefunkční wifi

Vzhledem k tomu, že Asus Transformer T100TA je hybrid notebooku a tabletu, dotaz pokládám zde.Z ničeho nic mi náhle přestala fungovat wifi. Systém sice sítě vidí, ale když se připojím, zobrazuje to síť jako omezenou a ve správci síťových připojení je zase napsáno „nyní nejste připojeni k žádné síti“. Již jsem se řídil radami, jako je reinstalace adaptéru, downgrade na nižší verzi, různé čachry přes příkazový řádek, ale nic z toho nepomohlo. Wifi stále nefunguje. Diagnostika samozřejmě k ničemu, sice to našlo „pravděpodobný“ problém, ale opravit nelze. Přitom wifi vypnutá žádnou klávesou není, používám to už dlouhou dobu jen jako tablet. Poslední možností je návrat do továrního nastavení, ale po tom všem zkoušení pochybuju, že by to vůbec pomohlo.Je možné, že odešel wifi adaptér? U téměř nového tabletu? Nebo může být chyba ještě jinde? Zajímavé je, že při spuštění systému vidím, že vždy v liště na nějakou sekundu signál naskočí bez vykřičníku, ale vzápětí je to zase tam, kde to bylo předtím.

Odpovědi na otázku

Jiné zařízení s tvou WiFi funguje?Zkoušel jsi restart routeru?

Ano, veškerá jiná zařízení s wifi fungují, je na ni napojena celá domácnost. Restart proběhl nespočetněkrát od té doby. S tímto to nemá nic společného.

Ptal jsem se, protoze o tom jsi nic nepsal a kristalove koule jsou nedostatkovym zbozim...

Nevím, nač ta sarkastická odpověď. Odpověděl jsem zcela normálně a bez jakékoliv ironie. Ale čert to vem.

Ping na IP adresu routra na LAN strane funguje? Ak ano, preskumaj nastavenie DNS, alebo filtraciu DNS dotazov vo firewalle, pripadne typ siete vo firewalle (verejna/privatna).Ak nie, bude nieco s IP adresaciou za predpokladu, ze si naozaj pripojeny na (svoj) router.

pisem to tu asi sty raz...mam ta100 tiez.,treba nastavit ruter do pasma 20mhz...mix acbgn...kanal 1-13 a cryptovanie automatitu...tot vsjo...pjekne svjatky plati to aj pre lenova a intel stick hdmi pc

Jak je ale možné, že to do předtím šlo normálně? No, zkusím se ještě připojit jinde, ale pochybuju, že to bude fungovat. Již jsem to jednou zkoušel a stejný výsledek.

Nabootuj live linux - potvrdíš nebo vyloučíš závadu adaptéru.

Zkusil bych tam rozjet nějaký liveLinux, protože problémem může být ten Windows. Přesně tuto situaci jsem zažil a pomohla až výměna routeru, přestože jiná zařízení bez Windows s tím starým komunikovali bez sebemenších problémů.