» Poradna » Web a internet

Nefunkční Wi-Fi

Ahoj, chtěl jsem si změnit heslo na Wi-Fi. Standardně jsem se připojil přes default getaway na router a změnil heslo. Poté jsem chvíli šel hrát hru a najednou byla síť bez přístupu k internetu. router jsem opakovaně zkoušek resetovat, ale bez úspěchu. Nyní je celá domácnost bez připojení k internetu a nemuzu se pripojit na router do admina. Ještě jsem zkoušel diagnostiku a vyhodilo mě to tuhle chybu ( adapter ethernet nema platnou konfiguraci ip. ) . Má s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 100.0.4896.127

Dobrý den,bohužel neuvádíte, o jaký model routeru se jedná, ani to, zda se zařízení připojují k Wi-Fi, ale pouze nemají přístup k internetu, nebo jestli se k bezdrátové síti vůbec nepřipojí. Mé rady tedy budou pouze v obecné rovině.Pokud se zařízení k Wi-Fi připojí, ale nemají přístup k internetu, zkuste provést restart zařízení, přes které je router připojený k internetu (zpravidla se jedná o modem od poskytovatele internetu). Dále zkontrolujte správné zapojení kabelů. Pokud je router připojený k modemu, měla by na routeru blikat kontrolka WAN a na modemu kontrolka příslušného portu.Zkuste na počítači, na kterém se k Wi-Fi připojíte, spustit Příkazový řádek a zadat příkaz ipconfig. U položky Wireless LAN adapter Wi-Fi se podívejte na Default Gateway. Zde by měla být IP adresa Vašeho bezdrátového routeru.Zkuste ji zadat do webového prohlížeče - měl byste se dostat do webové administrace. Pokud nebude možné přihlásit se původním jménem a heslem, zkuste výchozí přihlašovací údaje. Ty můžete najít buď na štítku na routeru, v dokumentaci, případně (u některých starších modelů) zadáním modelu Vašeho routeru spolu s „default password“ do internetového vyhledávače.V případě, že se zařízení k routeru ani nepřipojí, zkuste některé, které má LAN port, připojit k routeru pomocí síťového kabelu. Pak opět spusťte Příkazový řádek, zadejte ipconfig a do internetového prohlížeče zadejte IP adresu, kterou najdete u položky Default Gateway u aktivního připojení.Pokud počítač IP adresu nedostane, pak bych doporučil uvést router do továrního nastavení a znovu nakonfigurovat. Nejčastěji se to dělá tak, že router odpojíte od elektrické sítě, stisknete tlačítko Reset, které bude někde na jeho těle, zapojíte router do elektrické sítě a držíte tlačítko stisknuté po dobu cca deseti sekund.Tím se router dostane po stavu, v jakém byl po rozbalení Ukázat celý příspěvek

Tovární nastavení moc nedoporučuju. Může tam být upravená konfigurace od operátora, o kterou tím přijde. Ne vždycky se tovární nastavení rovná funkčnímu. Reset fakt ne. Odpojit na chvíli od elektřiny (restart) klidně.

zajtra si tam zavolaj niekoho, co ti to opravi.

Reset znamená vymazanie všetkých údajov, bol to reset, či reštart? Teraz by ste si mal nastaviť router znova, heslo ste zvládol, tak hádam do rána to pôjde.

Jestli se celá domácnost připojuje přes wi-fi, pak je třeba znovu připojit klienty k wi-fi síti novým heslem.

Máme dalece lepší zkušenosti.1. Co je to za router? Ten router je od poskytovatele internetu? Pokud ano, máš do routeru oficiálně přístup do administrace(nastavení)? 2. Nebo je to tvůj router, který je připojený k routeru od ISP..???3. Značka(model) routeru.. ???Zadej podrobnější info... Něco jsi v tom routeru podělal, to je celé.. Proč najednou změna hesla na Wifi? Po resetu routeru je přístup do routeru admin / admin.. nebo admin/ bez hesla apod.. dle manuálu/ info najdeš i na webu dle modelu routeru .. *Jak vypadá reset bez úspěchu? Reset by se měl povést vždy, když postupuješ správně.. Po resetu je obyčejně vždy nutné provést nové nastavení routeru. Pokud jsi resetoval router, kde má ISP vlastní firmware(např. Huawei a optika) a na centrále není nastaven automat pro obnovení nastavení, pak máš smůlu, je to na výjezd technika do domácnosti.. Dnes už je většinou něco podobného historií, reset routerů od ISP už dnes není problém, router automaticky najede do původního nastavení od ISP, chce to jen předem ověřit dotazem k technické podpoře..

Pro tyhle případy je dobré mít možnost se připojit kabelem i kdyby to znamenalo si koupit USB síťovou kartu.

Tak pokud jsi router resetoval, co čekáš? Dokud to znovu nenakonfiguruješ, nic ti nepojede.

Zcela jistě jsi měnil "konfiguraci routeru/změnu hesla" v PC připojením se přes UTP, že? Že si pleteš pojem a průjem, resp. reset/restart + co z toho jsi vlastně udělal, nechám raději bez komentáře.

P.S. abys to špatně nepochopil.... Jestli jsi měnil heslo na WiFi v routeru a byl zároveň připojený na PC přes WiFi, pak se nediv. Možná by bylo lépe, aby ti ho někdo přišel po tvém "reset-u" kopletně nastavit.