» Poradna » Web a internet

Nefunkční Wi-Fi hotspot z Ethernet připojení.

Dobrý den,Mám Wi-Fi usb adaptér a přes ten jsem si vytvořil v předchozím bytě wifi. Nastavoval jsem ji a spouštěl přes CMD, nasdílel jsem připojení z Ethernetu a vše jelo v pořádku, ale zde, v novém bytě, kde mám nové připojení mi tento postup nefunguje a při nastavování Wi-Fi se mi napíše: The hosted network couldn' t be started. Když jsem hledal řešení, tak i Microsoft Hosted Network Virtual Adapter, který bych měl deaktitovat a opět aktivovat, jsem v síťových adaptérech nenašel i po odkrytí skrytých zařízení.Můžete mi poradit s mým problémem?Předem děkuji za odpovědi, rady a reakce. :)

Odpovědi na otázku

Preco sa skriabes lavou nohou na pravej ruke? Kup router a budes vysmiaty. Aj ja som s tymto postupom mal problem. Raz to slo, raz nie

Je to samozřejmě otázka ceny. Buď si koupit WiFi router za 700,- a mít klid, nebo mít tuhle věc za pár korun a pohrát si s tím. Rád se učím novým věcem, takže bych rád zjistil a zkusil WiFi rozjet. Jestli nebude jiná možnost, tak si router koupím, to je jasné.

lubudobilo,,, na to se neptal

Mam taky pocit, ze ak to ma vytvorit virtual hosted adapter, tak to musi podporovat ovladac. Prekontroluj, ci mas uplne rovnaky ovladac v systeme ako ten s ktorym ti to fungovalo.

To už zjistit nemůžu. Používal jsem Windows 8.1 a pak jsem HDD zformatoval a nainstaloval Windows 10. Jinak v síťových zařízení mi WiFi přijímač najde a i WiFi mi po sprovozneni vysílá, jen nemá sdílený internet.U všech videí jsem narazil na ovladač Microsoft Hosted Network Virtual Adaptér, ale ten tam nemám. U staršího OS a jiného internetu mi v CMD po zadání Show drivers ukázalo, že sdílet internet přes tohle zařízení můžu, ale u Windows 10 už ne. Rád bych si s tím vyhrál, ale myslím si, že s tím nic už udělat nepůjde. Potřebuji to jen na mobilní telefon, takže investice nad 500,- mi přijde zbytečná.

Nie si prvy, co toto reportuje u Windows 10. Vypada to tak, ze MS nieco zmenil a uz to nefunguje tak ako doposial, alebo vobec.

Aby si nedopadol ako ja. 10 rokov som pouzival klasicky pocitac IP III/800MHz ako router a za elektriku som za tych 10 rokov zaplatil nieco vyse 20tis korun.