» Poradna » Web a internet

Nefunkční vyplňování formulářů v Win 7 a IE

Zdravím,mám čistě nainstalované Win 7 Home X64. Stáhly se pouze všechny aktualizace.A v Internet exploreru mám problém u "rozklikávacích formulářů" na internetu (nevím jak lépe to říct :) ).Např pokud bych chtěl objednat letenku na AirFrance.cz, pokud kliknu do políčka "destinace", tak kromě toho, že si můžu vybrat kam chci letět, tak se automaticky hned podtím i objeví okno kde bych zadal kdy chci letět, kolik osob atd. To samé u Delta Airlines a jejich stránky delta.com, pokud kliknu na tu ikonu kalendáře u data odletu nebo příletu, tak se mi zobrazí ten kalendář, kde si můžu vybrat datum.Problém je, že se mi toto v exploreru nezobrazuje. Pokud jsem zkusil Chrome, tak je to ok, ale v IE mám asi nastavené nějaké zabezpečení a nevím co mám změnit aby to šlo i tam. Poradí mi prosím někdo ? Díky

Odpovědi na otázku

Vážně nikdo netuší, který bezpečnostní nastavení toto způsobuje ? Nějaký active X ?

Refresh tématu.Opravdu žádná rada ?

nefunkční javascript - asi problém s nastavením zabezpečení / zónpřidej si URL do Trusted Sites / Důvěryhodné weby

Ok, díky

Vlastně tak mě napadá. Java není na počítači nainstalovaná vůbec. Takže by to mohlo být tím ?Ale www stránka nehlásí nic jako že "je potřeba doinstalovat Javu bla bla bla ..."

o Javě nebyla řeč, psal jsem "nefunkční javascript"

Je to JavaScript, ne Java applet. Na to nepotřebuješ mít nainstalovanou Javu.Dělá to zapnuté "Povolit chráněný režim" IE v zabezpečení. Vypni ho a mělo by to jít.

Tak bohužel, "povolit chráněný režim" nemá na problém žádný vliv ať už je zaškrtnutý nebo ne. Co naopak pomohlo je, jak radí kolega dole "přidat veb do chráněného zobrazení". V tu chvíli funkcionality webu Airfrance fungují. ... Bohužel Delta Airlines ne. Nebo tedy abych byl konkrétní. Pokud na webu Delty stihnu kliknout na ikonu kalendáře než !! je načtená celá stránka, tak právě ten rozevírací kalendář vyskočí. Jakmile se ale stránka donačte (tj. o půl vtečiny později), tak tento otevřený kalendář se zase zavře a opětovně už ho neotevřu. ... A teď babo raď

Vidíš, Majkrosoft tě chrání, abys neutrácel za letenky. Když ti to jede z Chrome, proč to nobjednáš z něj? Namísto psaní sálodlouhých dotazů.

Je to počítač rodičů a ti jsou stará škola. Takže Chrome nechtějí :)

pokud máš všechny aktualizace, tak máš předpokládám IE 11přidej si daný web do kompatibilního zobrazení

Ok, díky

Bohužel nepomohlo :( ... Nebo tedy jak píšu výše, u Air France ano, u Delta Airlines ne.

To je zvláštní, schválně jsem to ještě zkoušel, tak AirFrance se mi opravdu projeví jenom změna zapnou/vypnout chráněný režim, na změnu kompatibilního nastavení nereaguje, u Delta Airlines mi to funguje v jakémkoli nastavení.Vyzkoušej ještě v zabezpečení IE "Obnovit výchozí úrovně všech zón", případně pak ještě na záložce Upřesnit dej Obnovit - Obnovení nastavení aplikace IE.Předpokládám, že máš IE11.

Jj, IE je 11.Bohužel k danému počítači se dostanu až v neděli, ale vyzkouším a napíšu. Díky !