Nefunkcni ventilatory pripojene pres 3-pin

Dnes koukam do case a zjistil sem ze mi nefunguje ani jen vetrak ze 4 ktere jsou pripojeny na desku pres 3-pin a kdyz jsem je zkusil pripojit pres 3-pin od procesoru tak to funguje,jinak ty ostatni 4x 3-pin nefunguji. Takze ted mi vetracky ve skrini funguji jen diky propojkam pres zdroj , cim to muze byt popride cim to spravit ci aktivovat?

Odpovědi na otázku

podívej se do BIOS jestli nejsou vypnute DISABLE pokud ne tak je poškozená deska

a to mi jako z niceho nic prestanou fungovat 4 3-pinovy napajeni?protoze v biosu sem uz koukal a tam nic neni napsane o tom ze bych mel pripojene dalsi vetraky jen ten hlavni na procak,a jak bych je mohl aktivovat?dalo by se to reklamovat?

ano dalo by seto reklamovat jeste skus udelat reset biosu! jinak asi bude nekde na desce odpaleny svab ktery zajistuje napajeni tech konektoru.

Zkoušel jsi návod ke své základní desce?

- přečíst si manuál, že svě to tak má i fungovat
-nastavení ventilátorů v BIOSu =

tedy zkontrolovat jestli jsou zapnuté
konfigurace 3 pin vs 4 pin
jestli se nezaplo nějaké kurvítko na automatickou kontrolu ventylátorů

-reset SETUPu

- vyzkoušet jiné více otáčkové ventilátory > proč? > některé desky mají problém s ventilátory které se točí moc pomalu = nedokáží ventilátor korektně rozeběhnout , nebo hlásí alarm že "stojí"

-pokud nic nezabere reklamace pokud je v záruce jinak vyhodit