» Poradna » Notebooky

Nefunkční USB3 na notebooku

Dobrý den, občas mi na notebooku HP s Windows 8 nefungují dva usb3 konektory, poslední jedno zbylé usb2 funguje bez problému. Většinou, když k nim připojím harddisk (někdy ale i po chvíli, co je do nich zapojená myš), tak přestanou fungovat a ve správci počítače se u položky Kořenový rozbočovač USB (xHCL) objeví žlutý vykřičník. Někdy pomůže zakázání a povolení ovladače, jindy vypnutí a zapnutí počítače, a jindy nic, a nefunguje to třeba dva dny a pak zas začne. Nevíte, čím by to mohlo být, jestli je to softwarová chyba nebo hardwarová, a kolik by asi stála oprava, když už není v záruce?

Odpovědi na otázku

Ovládače pre USB3. Problém je, že HP pre Win8 USB3 drivery nemá. http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detailHľadať inde!

Já měl takhle problém na ntb Asus. Port fungoval, ale při připojení externího disku USB3.0 šel stále jen rychlostí USB2.0. A ve Správci zařízení také svítil trojúhelníček. Vyřešil jsem to instalací ovladače USB3.0, který ale vůbec na stránkách podpory Asus nebyl, musel jsem ho vygooglit. Teď vše funguje jak má. Takže bych zkusil pohledat ovladač.