» Poradna » Notebooky

Nefunkční touch screen u notebooku

Zdravím, známý mi dal do rukou na opravu notebook HP Pavilion x360 Convertible, prý mu ho přeinstalovávali někde v servisu, ale po přeinstalaci mu už nejde dotyková obrazovka, zkoumal jsem to celkem dlouho ale na nic jsem nepříšel, drivery z ofiko stránek tam od mistrů ze servisu všechny nainstalované jsou, ale i když jsem se podíval do správce zařízení, tak tam stále nějaké zařízení chybí (viz fotky) tak jsem googlil, ale nenašel jsem nic víc než co bylo na ofiko stránkách, zkoumal jsem zda to v tom servisu nepoškodili nějak hardwarově a to taky mohu vyloučit neboť v HP diagnostice (mačkání F1 při bootování) tak tam dotyk funguje skvěle.. Také jsem zkoušel nějaké ty prgramy které mají ty drivery údajně nainstalovat samy, ale tomu nějak nedůvěřuji.. Tak co teď? je jasný že tam chybí nejspíš nějaký řadič, ale nemohu ho nikde dohledat a musí se to vyřešit bez přeinstalace na jakýkoliv jiný sytém... Nesetkal se někdo s tímto problémem? předem děkuji moc za odpovědi. PS.: frčí na systému win 8.1 x64https://ctrlv.cz/shots/2018/02/22/pzG9.png https://ctrlv.cz/shots/2018/02/22/m8yo.png https://ctrlv.cz/shots/2018/02/22/JwNM.png https://ctrlv.cz/shots/2018/02/22/aK3P.png

Odpovědi na otázku

Příčinou je nenainstalovaný driver I2C HID, bez něj to nemůže fungovat

Ano já vím. Ale na ofiko stránkách ten driver není, jinak bych se tu takhle hloupě neptal...

Máš Intel čipset. Ovládač je v Intel Chipset driver.

Ovládače sú väčšinou priamo od výrobcu v jednom Intel Chipset balíku k danému notebooku na stránke: https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice... V tvojom prípade Intel Serial IO:https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice... aIntel Virtual Buttons:https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice...

Ale zmeň si v tej kolonke operačný systém, lebo ja to mám nastavené pre Win 10 (aj keď väčšina ovládačov je tam Win 8.1/10 v jednom).

Tak evidentně tam všechny drivery nejsou :)

Koukám že rada nad zlato.. stáhnul jsem úplně všechny drivery dokonce i ze zoufalství utility které tam byly na HP stránkách a nejde to, tak kde dělám chybu?

Tak vidíš dva příznaky, že tam všechny ovladače nemáš - žlutý vykřičník a nefunkční touch. Nevěřím, že by výrobce neměl na webu potřebný ovladač.

stáhl jsem ÚPLNĚ všechno co na webu HP Support měli (a ano i pro správný model notebooku) a nefunguje to, tak co jsem udělal špatně? driver na Touch jsem ani nikde jinde mimo jejich web nenašel, tak teď mi poraď co mám dělat?

Neměl by spíš tvůj známý vzít notebook a jít zpět do servisu reklamovat nedodělanou práci, za kterou určitě zaplatil nějakou částku?

To on zkoušel, ale řekli mu že na to nemají čas a nejde to, jeho věc , mě jen pověřil abych to vyřešil, tak to řeším já, taky dělám si počítačů, ale tohle mi nejde do hlavy proč to nejde..

Zavolal bych na technickou podporu HP.Párkrát už jsem s nimi něco řešil a vždy mi pomohli.

V servise na to nemají čas a ty taky děláš do počítačů. No to mě teda pos*r! To nevidíš, že tam nemáš nainstalované všechny ovladače? Buď si je stáhni ze supportu HP nebo si sežeň Driver Disk pro konkrétní model, dá se objednat i přímo na HP.

Další inteligent, já asi vidím že tam všechny nemám, z ofiko stránek přesně pro daný model, jsem nastahoval úplně všechno co tam bylo, a děje se tohle, tak teď mi poraď Einsteine kde dělám chybu? Já nejsem debil, já vidím že tam ty řadiče nemám, ale nejsou tam prostě, a nemůžu je ani nikde jinde najít.. To je zase rada nad zlato boha jeho..

Bohužel né vždy má výrobce na webu vystaveny všechny potřebné ovladače. Proto je téměř u každého notebooku možnost vytvoření sady recovery medií. Pokud ji nemáš a nelze ji již vytvořit a nemůžeš ani potřebné ovladače nikde najít, ani podle HW ID/PID/VID, pak nezbývá, než se obrátit na support HP a požádat o dodání buď driver disku nebo kompletního recovery kitu medií.

dobrá, zkusím to, mockrát děkuji.

Ale oni předřečníci mají pravdu, prostě Vám tam chybí driver, asi I2C HID. No a jestli jste ho na stránkách HP nenašel (No to kecáte, mně google na dotaz "hp pavilionx360 i2c hid driver" hodil 900 odkazů i s odkazy na stažení, např zde https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware-and-... a zde https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insid... takže jste se na hledání vysr.. ), tak máte možnost udělat update na Win10, ty by si ho asi našly samy, anebo napsat na hp support, popsat situaci a oni Vám ho pošlou. Všechno ostatní je ztráta času a kecy. Proč nechcete oslovit HP Support?

Dotykový displej na tom notebooku používa sériový IO.