Nefunkční Touch screen HP42" Signage ve win 10 1903

Ahoj. Už nevím kudy kam, tak jdu sem. potřebuji rozchodit dotykový displej na Win 10.Jedná se o model HP LD4245tmPopis problému:Dotyk na displeji nefunguje správně na novějších verzích Windows 10. Na Windows 7 nebo Win10 1511  funguje správně, ale win 10 1511 nepodporuje GPU VEGA11.Po instalaci Windows 10 verze 1903 (originální licence, boot vytvořen ze stránek Microsoft) nainstalujeme veškeré potřebné ovladače k základní desce atd. a následně ovladače k HP LD4245tm (staženo ze stránek HP, byt touchscreen je PnP bez nutnosti ovladačů). Veškeré instalace proběhnou správně.Při použití dotykového displeje je možno dotykem označit ikony , přesouvat ikony a rolovat např. na webových stránkách. Nelze ovšem nic spustit. Nefunguje dvojklik ani např vyrolovat menu z traybaru kliknutím (např kalendář, nastavení zvuku a jiné).Nefunguje ani dlouhé "ťuknutí", kdy by se měla aktivovat nabídka pravého tlačítka myši. Na displeji se pouze objeví čtverec v okolí dotyku, menu pravého tlačítka se nevyroluje.Nepomáhá ani přepnutí do režimu "tablet"Kalibraci spustíme, ale nereaguje na dotyk. Tím pádem kalibrace neproběhne.Dnes jsem zjistil, že když připojím 2 monitory, kdy je nastavím jako rozšířenou plochu a jako sekundární nastavím ten dotykový, tak se ten displej chová jako touchpad. Tím pádem na primárním monitoru hejbu kurzorem a vše funguje jak má. Nicméně nelze přejet na dotykový displej kurzorem. Ale pomocí myši ano, ale ani v tomto případě (když je kurzor na dotykovým displeji) dotyk nefunguje.Zkoušel jsem je duplikovat. Ale v tomto případě to taky nefunguje.Nicméně našli jsme provizorní řešení.Pomohla nám instalace systému Windows 10 verze 1511. Na této verzi displej funguje správně.Nicméně tato verze systému je natolik stará (rok 2015), že při použití novějšího HW, v našem případě CPU AMD Ryzen 2400G, není Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Dotyk - kliknutí funguje jen když je ten monitor nastavený jako primární.

ano jako primarni je nastaven vzdy