» Poradna » Notebooky

Nefunkční tlačítko power u Packard Bell

Dobry den, prosim o radu, zda lze zapnout notebook jinak nez pres hlavní tlacitko power u notebooku Packard Bell EasyNote TV43HCB?Uz par mesicu byl z notebooku pouze "stolni pocitac", protoze u tlacitka power je vylomeny pant (podle servisu by oprava byla draha, min. tyden byl instalovan novy SSD disk a instalici operac. systemu - riskla jsem převoz v zavrenem stavu, tlacitko par dni fungovalo ). Ted prestalo fungovat. Hrozi, ze pokud by se notas uplne vybil, tak uz ho nezapnu. Mam ho tedy porad v el. zasuvce a "vypinam" nam ho tedy do rezimu spanku a "probouzim" kliknutim na klavesnici/mys. Kdyz ho odpojim od el. zasuvky, tak se samovolne pres noc zapne a muze se tedy vybit :( Je bezpecne, aby byl porad zapojeny v elektrice? Bydlim v byte, ktery ma stare el. rozvody, tak mam trochu obavy. A druha otazka je, zda existuje jiny zpusob zapnuti v pripade uplneho vybiti? Omlouvam se, ze te tim otravuju, ale v servisu maji tento tyden dovolenou. Dekuji za pripadne rady.

Odpovědi na otázku

Ne, jiným způsobem zapnout nelze. A udržovat počítač trvale zapnutý s obavou, že když se náhodou vybije/vypne, tak už nepůjde zapnout, to je opravdu velmi hloupé "řešení". Je potřeba nějakým způsobem zajistit zprovoznění tlačítka. Nemusí to být značkový servis, o šikovný kutil by nějaké náhradní řešení vymyslel, ale musí samozřejmě vidět, jak přesně je to poškozené.

Hloupe/nehloupe, jde mi o to, zda je to bezpecne.

A jak to máme vědět? Normálně to bezpečné je, tj. trvalé připojení zdroje NTB je možné. Ale jak je zdroj vymlácený (zda už teplem nepovolují kondenzátory, nebo není mechanicky poškozen), či jak máte bezpečné rozvody v domě, to máme poznat jak?

Odpověď jsem již dostala. Děkuji za vstřícnost a ochotu se vytočit dotazem od hloupé ženy. Hezký den.

Treba pozriet ci nema v biose nastavenie zapnutia po pripojeny do el. siete

Podle popisu to Hanko vypadá toliko na mech. poškození.Je tlačítko napájení nad klávesnicí nad tlačítkem F1? romik

Tenhle typ NB osobně neznám.Obvykle lze nastavit v BIOSu zapnutí PC libovolným tlačítkem klávesnice nebo myši: RTFM!Napájecí adaptér slouží zároveň jako jednoduchý UPS => trvalé zapojení NB s adaptérem do el. sítě je mnohem bezpečnější, než v případě stolního PC bez UPS.

Děkuji za odpověď. Jde mi hlavně o tu bezpečnost. Zapnutím notebooku libovolným tlačítkem klávesnice mám nastaveno. V záloze jsem chtěla mít nějaký "fígl" pro případ, že by se notebook vybil úplně.

Umíš rozšroubovat ntb?Pak se jistě dá tlačítko vyjmout, omrknout a jsou možnosti:1. buď slepit rozpadlé části kvalitněnjším rychlolepidlem2. pokud něco chybí, pak se to dá naskenovat, domodelovat a vytisknout na 3D tiskárně Tak jsem tiskl vypadlé a ztracené tlačítko CTRL na ntb.3. udělat si formičku z plastelíny, do ní vložit šikovně poškozené tlačítko tak, aby chybějící části se daly doplnít dvousložkovým tmelem, nechat zatuhnout a pak pilníčkem na nehty domodelovat do požaovaného tvaru.Možnosti 1 a 3 jsou nejrychlejší. Možnost 2 je v podstatě nové tlačítko.romik

Děkuji za odpověď. Tlačítko se nachází nad F1 (cca 3cm). Šroubovat umím, ale do toho se mi moc nechce, když notebook jinak funguje. Samotné tlačítko je při pohledu shora v pořádku. V servisu tvrdili, že pokud by došlo k tomu, že notebook nepůjde zapnout, oprava by se vůbec nevyplatila. U tohoto typu notebooku prý přes vylomený pant vedou pod tlačítkem důležité kontakty, které v případě poruchy je nákladné vyměnit (spíše předpokládali, že notebook nebude fungovat vůbec než že by odešlo tlačítko. Spíše mi šlo o nějaký "fígl", který by fungoval v případném úplném vypnutí notebooku a zda je bezpečné neustále připojení ke zdroji. Zkusím ještě kontaktovat servis a třeba něco vymyslí. Děkuji. Mějte se hezky