» Poradna » Web a internet

Nefunkční stahování na NAS Synology

Mám NAS Synology DS118 a při požadavku o stažení souboru mi Download Station napíše červeně chyba a stahování se vůbec nezahájí. Zkoušel jsem několik serverů a dělá to u všech. Zkusil jsem proběhnout nastavení, ale nic mě nenapadá. Před pár dny proběhla aktualizace systému a cca tři dny zpět došlo k vypadku napájení. Nevím, kdy to přestalo fungovat. Zkusil jsem DS odinstalovat a znovu nahodit, ale bez kladného výsledku . Pořadí mi někdo?

Odpovědi na otázku

A o jake stahovani se jedna? DownloadStation umi vice zpusobu (http/ftp/torrent)?

Perdon zapoměl jsem, jde o http a odkazy jsou funkční, v ntb stahování běží...

link odkazuje primo na soubor nebo na nejaky skript?

Přímo na soubor...

Nikdo neví? Tak alespoň kontakt na českou podporu, nějak jí nemůžu najít... Díky

Nic me osobne nenapada, Synology DS jako takove nepoiuzivam na NASu pouzivam obdobnou aplikaci Aria2 (ta je myslim prez Synocommunity dosupna i na Synology). Pokud se nejedna o nejaky soukromy soubor, muzu zkusit jeho stazeni, pro overeni zda-li neni problem na strane sdilejiciho.

Odkaz funguje, přes chrome stahování běží, tak si myslím, že je problém s NASem. Zkusím tu Tvoji aplikaci, díky...

Jelikoz je to open source aplikace, docela bych i veril ze poslouzila za zaklad Synology DS a mozna i jinych. Mel by mit stejne moznosti jako DS, tzn. Http/ftp/torrent. Jako ovkadani lze pouzit bud Aria WebUI nebo Aria NG. Taktez je k dispozici integrace do prohlizecu firefox a chrome.

Máš korektně nastavenou DNS na synology ?zkus si v nastavení vyhledat aktualizaci fw.

Jo, to zkusím, diky

no... pokud píšeš "Zkusil jsem DS odinstalovat a znovu nahodit" tak asi aktuální verzi máš... nemyslíš ??

Jojo, DS mám aktuální, ještě zkusím proběhnout celý DSM...

Máš v nastavení Download station v části "Umístění" nastavenou složku kam se to má stahovat? A Je tam dost místa? Disk je OK ? (Správce úložiště - HDD/SSD)

Složka je nastavena tak jak byla dříve, když vše chodilo. Místa je dost, cca 2,3TB. Ale včera jsem si hrál s nastavením sítě a zkoušel přes find.synology.com vyhledat NAS a nic nenalezeno. Když jsem zadal přímo IP, tak jsem se na něj připojil bez problémů. Začínám mít podezření na celý DSM systém... Zkusím ho reinstalovat, ale nerad bych přišel o celou zálohu na NASu.