» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkcni SFTP server

Dobry denMam router Tenda N60 a na domacim PC za routrem pouzivan solar winds SFTP server.K pripojovani do domaci site pouzivam verejnou ip ale prihlasuji se jako host registrovany na noip.com (DDNS). Na strane SFTP serveru jsem si nastavil jake data se maji sdilet, uzivatele a nechal jsem ho bezet na portu 22. Na routeru jsem si zapnul port forwarding kde port 22 se smeruje na 22 na IP adresu pocitace kde bezi SFTP sever. Podle mne je vse dobre nastaveno ale ani za boha se nemuzu na to SFTP dostat ani pres winSCP ani pres ES file explorer v mobilu (oboji podporuji SFTP) pro pripojeni pouzivam klasicky hostname(misto verejne IP) a port 22, samozrejme uzivatel heslo je stejne jako na SFTP.Prosim poradte mi nekdo co delam spatne dekuji

Odpovědi na otázku

Dobrý den,SFTP používá 2 porty, jeden pro navázání komunikace a druhý pro přenos dat.Na routeru si nastavte dmz a pokud Vám to začne fungovat, je chyba v port Fw.

Diky moc za radu zapomel jsem napsat ze pocitac ktery provozuje SFTP jsem dal do DMZ. Ale ted k tomu SFTP - Myslite ze mam ten port forvarding nastavite jestye pro dalsi port? Zatim mam jen 22 -> 22 mam jeste pridat dalsi port?

To si pletete s obyčejným FTP.

Klient nesmi byt v pasivnim rezimu, ale v aktivnim, protoze v pasivnim komunikuje na nahodnych vysokych portech.

Nerozumim tomu terminu v pasivnim rezimu. Na winSCP si klasicky nastavim hostname, port uzivatele. Jinak pokud jsem to zkousel na lokale tak to fungovalo. Nemuze byt chyba v routeru? Napadlo men jestli neni problem ze jsem se pripojoval pouze z jineho pocitace v te same siti. Cili spojeni slo pocitac1 -> router -> pocitac2. Nemusi nahodou router podporovat NAT loopback?

Ty jsi to z vnitřní sítě zkoušel přes venkovní adresu? Pak tohle nebude fungovat.

Priznam se ze jo a asi to bude ten hlavni problem. Kolega v praci mi poradil ze by to melo jit ale router asi musi umet ten NAT loopback. Proste nekdy je pro uzivatele pohodlnejsi pouzivat jeden hostname z vnitrku i z vnejsku. Dnes to zkusim z prace a uvidim. Z venku jsem to zkousel pouze s presmerovanim port 1122 -> 22 a nefungovalo to. Pry se nekdy stava ze to presmerovani nefunguje a musi se nastavit stejne porty. Navic jsem tehdy nemel SFTP server v DMZ.

Takze prave jsem zkousel pripojeni z venku a opet to nefunguje. Ping toho hostname funguje takze router je viditelny, ale winSCP se nepripoji a ani telnet muj.hostname 22 nejde. Uz mi to opravdu nejde do hlavy port forwarding mam zaply jeste schvalne 22->(22, IP SFTP pocitace) any to bylo co nejjednodussi, SFTP server je v DMZ. Uz fakt nevim co je blbe

Pokud ti nefunguje telnet, tj ani se nepřipojí, tak je chyba někde ve spojení. Buď jsi špatně přesměroval port 22, nebo ten hostname odkazuje na cizí IP. Nebo je tam ještě někde firewall, který blokuje komunikaci na portu 22. Nebo ti neběží ten server.

Jen takove upozorneni. Pokud pouzivas noip.com ve verzi FREE tak DDNS zaznam musis kazdych cca 30 dni rucne obnovit, vis to? Mozna je problem prave v tom.

S tim pocitam a momentalne mi noip ucet bezi s tim ze i pingnu ten svuj hostname. Jeste zkusim zkontrolovat vsechna nastaveni a dam vedet jestli to funguje kazdopadne zatim diky moc za rady.

Ted mne napadlo jeste juknout do manualu k tomu routeru a vypada to ze mozna budu muset povolit ten port 22 v security settings -> port filter. On je tedy defaultne vypnuty ale mozna je treba tam ten port povolit.

Dekuji vsem za rady uz to fici.Pote co jsem povolil na routeru filtrovani portu a zapnul vse defaultne na allowed to uz konecne funguje. Samozrejme ted to nastaveni neni vubec idealni, ale uz mam jasno co bylo blbe.