» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkční screen mirror na TV Samsung

Model televize : Samsung UE50RU7172Zdravím, mám novou televizi, kterou mám napojenou doma na wifi. Snažím se propojit TV s počítačem / mobilem aby mi tv zrcadlila obrazovku připojeného zařízení. Když v tv zapnu aplikaci steam link, tak se mi tv podaří k počítači připojit když napíšu IP adresu. Pokud ale na pc klikám na připojit, tak pc hlásí hledají se bezdrátová zobrazovací a zvuková zařízení. Mobil to samé, jen hláška trochu jiná.V nastavení televize mám povolené všechno možné aj nemožné, v pc nevím po jakém nastavení bych se měl dívat. Dokázal by někdo z Vás pomoct ?

Odpovědi na otázku

A pokoušíte se vůbec o něco co to Vaše neznámé PC podporuje? To že jde SteamLink jaksi nic neznamená.https://www.samsung.com/cz/support/tv-audio-video... https://www.samsung.com/cz/support/tv-audio-video...

Asi se nechápeme, ten steam link jsem dal jen jako příklad jediné situace kdy se mi podaří propojit TV s pc přes síť, jinak to musím řešit HDMIčkem. Když v mobilu zakliknu screen mirroring tak mi mobil hlásí že hledá dostupné zařízení, hlásí to klidně dvacet minut a najde prd. U počítače to samé v bledě modrém. V nastavení televize mám všechno týkající se mirroringu zaplé, například telefonní aplikace od samsungu která funguje jako ovladač k tv mi televizi našla okamžitě. Jde mi o to jestli například v routeru nemusím něco nastavit, nebo v oknech, prostě nevím.. Ale ani jedno ze zařízení mi TV nenajde.

Jen doplním, že televize přímo hlásí, že screen mirror podporují desítkové okna automaticky.

screen mirror... je jen obecné vyjádření které nic neříká jak to má podle výrobce fungovat. Automaticky že to bude druhý monitor jen připojení po síti není vždy pravda. Někdy to zobrazuje jen nějaký obsah za nějaké podmínky. Podpora musí být jak v software tak hardware.

Steamlink slouží na propojení TV s PC, kde je nainstalovaný Steam. Je tam nainstalovaný? Určitě neslouží k mirroringu mobilu. Jinak pokud nemáš 5GHz wifi a TV hned u routeru, tak si moc přes Steamlink nezahraješ.

určite máš tv pripojenú cez wifi? takto sa to správa ak je tv pripojená cez sieťový kábel.

jojo, internetovy kabel v ni vubec nemam, youtube, steamlink a internetova televize fičí bez problémů. asi se na to vyseru a sdílení fotek přes telefon prostě oželím.

Zdravím,mám (asi) obdobný problém. Vlastním Samsung televizi (model UE46F5570SS). Při koupi televize (v rodině máme tři notebooky,pevný počítač a čtyři různé mobily - 2 x nokia, samsung a lenovo...) každé zařízení televizi vyhledalo... Filmy šly přehrát tím že v nabídce souboru (mám windwows) bylo ,,vysílat v zařízení" a v nabídce byla naše televize a film šel spustit. Z mobilů, třeba youtube, fungovalo perfektně - přes funkci (nebo tlačítko) ,,přehrát v zařízení". Ale po půl roce najednou zařízení TV prostě nevyhledají. Přitom wifi v TV normálně jde - pouštíme si videa na internetu přímo na TV. Kdykoliv na jakémkoliv zařízení dám vyhledat zařízení tak to TV prostě nenajde...Zkoušíme různé aplikace, v TV vše dovoleno, zkoušeli jsem různé aplikace na screen-mirror a ale TV je pro ostatní zařízení prostě neviditelná.Nevíte v čem by mohl být problém? S pozdravemMilan

Zdravím,problém jsem vyřešil tím že jsem obnovil TV do továrního nastavení a ze všech zařízení jsem TV odstranil ze ,,seznamu připojených zařízení". Občas si zařízení ,,pamatují" stará zařízení. Proto jsem ještě pro jistotu TV přejmenoval a nyní vše funguje bez problémů....Milan

Screen Mirror mi nefunguje na WIFI 5GHZ, jen 2,4Ghz, pozor na to.

Přesně tak. Mám dvě TV Samsung 2020 a musí být pro zrcadlení mobilu nebo tabletu připojeny kabelem nebo 2,4GHz, na 5GHz nefunkční! Hlavně že TV vyzývá, že se máš připojit ke kvalitnější wifi 5GHz! Tenhle stav už trvá minimálně 5 let a Korejcům je to asi šoufl. A u svého noťasu HP s Miracastem vždy připojení k TV končí nezdarem! Nezná někdo důvod?