» Poradna » Web a internet

Nefunkční připojení k internetu přes kabel

Zdravím. Měnili nám internet na O2 a k tomuto novému routeru jsme měli připojené další dva starší routery. Včera jsme dali pryč jeden z nich a vlastně a od té doby mi přestalo fungovat připojení přes kabel (kabel je připojen do toho staršího routeru protože ten hlavní má použité všechny porty). Zkoušel jsem zapojit i notebook jiným kabelem ale výsledek byl stejný. Ten začátek jsem napsal kdyby to náhodou mohlo být tím což je ale stejně nejspíš hloupost. Předem díky za rady.

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že nikdo tady netuší, jak jste to měli propojené a nastavené, tak bohužel k tomu nejde na dálku nic říct.

Síťová karta počítače je nejspíš napevno nastavená na ten zrušený router. Nastav na ní automatické přebírání nastavení.

Mohl bych to zkusit ale asi bych měl doplnit, že pc k tomu routeru který je už pryč nebyl nikdy připojen.

Nějaký rozumný důvod, proč měníš přezdívku uprostřed diskuze?

Takže jsi odpojil router, ke kterému počítač vůbec nebyl připojený, a počítač přestal fungovat? Dej sem výpisy ipconfig /all počítače, který na tom routeru funguje a toho problematického počítače.

Je otázkou, jestli to, čemu říkáš router není ve skutečnosti pouze switch.

oni mladý maj dneska všechno "routr" hlavně když to má hodně antének...