Nefunkční pixely

Zdravím,na monitoru jsem zjistil, že po boku je z vršku do spodku jeden sloupec nefunkčních pixelů (4K monitor AOC, fungující na FullHD nyní).Pořád ukazuje jen modrý proužek na jakémkoli pozadí.Nejvíce je to vidět ve tmě na černém pozadí, ale pokud je tma v pokoji, tak je to vidět na jakémkoli pozadí.Dá se s tímto něco dělat, případně reklamovat? (Monitor ani né půl roku starý.Díky moc.

Odpovědi na otázku

Výrobci mají obvykle v záručních podmínkách stanoven počet vadných (mrtvých) pixelů, na které se záruka nevztahuje. Ale pokud je to celý pruh, tak je to na reklamaci zcela určitě.

Jojo, je to celý pruh, ale normálně při denním světle není moc vidět (Přeci jen 4K obrazovka a jeden sloupec je v porovnání s počtem celkových pixelů nic, ale jak se zapne film například v noci, tak to nehorázně modře svítí po boku.)Díky za radu.

Na testovani vadnych pixelu jsou specialni softy. Z hlavy ale konkretni neporadim.Kazdy vyrobce ma politiku pristupu k vadnym pixelum, ktera urcuje, co lze a co nelze tolerovat / reklamovat. Muze se to lisit i podle konkretni typove rady monitoru. Tak mrknete. (Obecne je cely sloupec vadnych pixelu neprijatelny a mel by jit reklamovat.)

Díky moc.

Zde máš odkaz na Eizo monitor test : https://www.eizo.be/monitor-test/