Nefunkční oddíl HDD

Dobrý den, mám HDD (ST3500418AS) rozdělený na dva stejné svazky. Mám jej instalovaný přímo v PC jako druhý disk. Systém se mi startuje z "master" SSD disku. Při zapnutí slyžím jak ten "druhý" HDD "cvaká" a systém naběhne později (asi po třetím zahrčení/cvaknutí HDD). Následně se mi zobrazí jen první oddíl toho HDD a druhý ne. Někdo nějakou radu, nebo zkušenosti? Dík za odpověď. Jinak nejsem zase odborník na PC ale veškerou dostupnou diagnostiku v rámci OS jsem vyzkoušel ...

Odpovědi na otázku

Cvakání HDD a zpomalování počítače je neklamná známka blížící se smrtí harddisku. Takže zachraň data, která můžeš a do popelnice s ním.

dík, to tuším. Ale zrovna ty data v prvním oddíle nepotřebuji (je to starý HDD z PC) tam je jen starý systém. Potřebuji se dostat do toho druhého oddílu. Asi jsem to blbě napsal. Zkusím to napsat jednoduše. Dostanu se jen na půlku toho HDD (na první oddíl) Potřebuji nutně ty datat z druhého oddílu. Ano zálohuji, ale teď jsem tři měsíce nezálohoval ...

Asi ti nezbude nic jiného než použít nějaký recovery software (GetDataBack for NTFS, Recuva a pod). Ten disk ale zjevně odchází takže výsledek není zaručený

tak to je mi jasný, právě jsem chtěl doporučení na nějaký SW, kterým by to "bez záruky" šlo nějak zkusit. Nejsem odborník ale taky né úplná lama. Jen nevím jaký SW mám hledat ... jo a Anglicky neumím

Dobré dlhoročné skúsenosti s R-Studio 8. Najnovšia je v9. Práve rovnaký problém asi pred rokom v práci so starším HDD cez USB.

Dík, kouknu na to. Ale nevím jestli to je zrovna to co potřebuji. Původně jsem si myslel, že chybí nějaká "informace" že ten disk má druhý oddíl, tak jako SW problém. Ale teď mi to přijde jako HW problém, jako by nemohla "čtecí hlava" fyzicky přeskočit na ten druhý oddíl. Jako by narážela do "zdi" nebo "rýhy" v plotně ...

Stačí nahodiť skúšobnú verziu a človek hneď vidí, či je disk dostupný.http://www.data-recovery-software.net/Data_Recovery_Download.shtmlStiahnutie pre Windows 10/11 - https://www.r-studio.com/downloads/RStudio9.exe

A na stav toho disku už jsi koukal? Třeba pomocí CrystalDiskInfo.https://osdn.net/projects/crystaldiskinfo/...

Ano, cvakání jasně ukazuje na HW problém disku a s tím souvisí nečitelnost. To věštšinou SW na obvnovu vytáhnout nedokáže. Aby něco obnovil, musí být disk fyzicky čitelný, což se obávám, že v té oblasti není. Ale za pokus to samozřejmě stojí. No a pokud ti na těch datech opravdu záleží, tak by bylo lepší svěřit to specializované firmě, protože každým neúspěšným domácím pokusem snižuješ šanci, že se to potom může ještě podařit obnovit specialistům.

R-Studio má špeciálnu funkciu na nájdenie "zmazaného či nedostupného diskového oddielu". https://imgur.com/a/Vg5mwrfPri získavaní dát z HDD je úspešnosť takmer 100%. Pri SSD záleží od jeho režimu, či nuluje po zmazaní súboru uvoľnené miesto "nulami". Avšak získanie nezmazaných dát by malo fungovať OK.

Pokud je fyzicky čitelný

Dík, Tvoje odpověď mi dává naději. Kouknu an to zítra.

Tak paráda. To R-studio mi to ukázalo, že tam je "parition2" akorát teď nevím co s tím dál ...ten SW je v Angličtině ...ale naděje asi je. Tak teď zkusím sehnat nějakého kámoše co si stím ví rady. Dík za nasměrování ...

neopovaz sa to zobrat do servisu, predsa nebudes niekomu platit za nieco, co nevies spravit sam!