Nefunkční nová RAM po výměně za starou. Deska dělá diskotéku

Ahoj. Potřeboval bych radu: Když vytáhnu své staré RAMky (2x2GB) a dám jednu novou (8GB), tak počítač po spuštění začne v kuse pípat, rozsvítí se na desce nějaké kontrolky a na obrazovce nic nenaskočí. Staré i nové RAM jsou obojí DDR3 na 1600Mhz. Zkoušel jsem i jiný slot pro tu ramku a výsledek stejný. Navíc po té výměně začal počítač dělat pípnutí navíc. Jakože při startu pípnul a začal nabíhat. Teď pípne jiným tónem, 1 sec nic a pak normální pípnutí a začne nabíhat normálně jako před tím. Desku mám GIGABYTE X48T-DQ6 (8GB podporuje). Díky za jakoukoliv smysluplnou radu, která mě posune dál!

Odpovědi na otázku

Tak to máš špatné informace že tato deska podporuje moduly (každý) 8GB ale DOHROMADY CELKEM 8 GB..... To znamená že můžeš osadit teda do každého slotu modul 2GB.... Tady máš okopírováno ze specifikací uvedené desky: "Tento model disponuje dvoukanálovým řadičem pamětí, který je možné osadit čtyřmi moduly DDR 3 s frekvencemi až 1900 MHz s celkovou kapacitou 8 GB."

Aha. Takže ani 1x8GB, ani 2x4GB ale pouze a jenom 4x2GB??? To je dojeb

To neni dojeb. Prostě je to vlastnost desky.

Díky. Takže by neměl být problém dát 3x2Gb, že? Asi vrátím a koupím tak..

(koupil bych nakonec asi jenom 6GB. Mělo by to stačit a 8GB po 4x2 už je zbytečně drahé)

Co to je za mr*ku desku.. ona nemá Dual Channel nebo má triplechannel že 3x 2GB?

Prostě jen nevyužije dual channel... Takto to můžeš udělat všude, není nikde psáno, že když deska podporuje dual channel, tak je nutné tam mít 2 RAM

To psáno není ale proč si dobrovolně snižovat rychlost na polovinu.

Apríl je až zítra.

Nepodporované paměti."Staré i nové RAM jsou obojí DDR3 na 1600Mhz." - to je hodně široký pojem.

Staré jsou Patriot a nová je Fury HyperX...

Též nedostačující. Je vidět, že nemáš sebemenší představu o tom, kolik různých typů, modelů a specifikací parametrů pamětí existuje.

Potřebuješ 2R paměti. ☺

2R? Jak to myslíš, co to je?

Dual Rank.

Tak to jsi dobrý rocker. Nemáš ani páru o typech a vlastnostech RAM jdeš do toho hlava nehlava a pak se divíš. O výměně RAM tu bylo napsáno už hodně. Asi lepší, než ty byl frajer, který chtěl cpát desktopové RAM do notebooku.