» Poradna » Mobily

Nefunkční notifikace při používání Nova Launcheru

Ahoj,mám Nokii 5.1 (Pie). Bez Nova Launcheru se klasicky normálně hovory a sms zobrazují správně, ale protože mi originální androidovský launcher nevyhovuje, nainstaloval jsem si Nova Launcher, který má opravdu bohaté možnosti, jak si přizpůsobit každý detail.Bohužel jsem se až po 3 dnech dozvěděl, že mi nezobrazuje, když mi někdo volá nebo pošle sms. V nastavení oprávnění jsem tedy vše povolil, ale nezdá se mi, že by se něco změnilo. Příchozí hovor akorát vibruje, ale za žádnou cenu hovor nedokážu zvednout - ani když přímo otevřu tu aplikaci na volání. Až když ten hovor volající ukončí, teprve pak se mi zobrazí notifikace, že jsem zmeškal hovor. A u sms se nezobrazí notifikace vůbec - musím jít přímo do aplikace pro sms a tak je nová sms zobrazena tučně.U všech 3 aplikací jsou povolena všechna oprávnění, ale stále nic. Kde může být problém? Toho launcheru se vzdát nechci, klasické prostředí bez toho se v mém případě nedá používat (jsem stará škola). :)Díky.

Odpovědi na otázku

Jaký máš Android pokud 9 tak je to jasné že to kurvi obchod play. A pokud instaluješ z jiných zdrojů,tak vypni v obchod play ( play protect ) jinak ti to fungovat nebude nikdy správně.

Ano, mám 9. Zkoušel jsem instalovat z Google Play, ale i různé verze z netu, nepomohlo nic.

Já mám Nokii 7+ a Nova Launcher tam mám hned od začátku protože andriovský Launcher který tam byl mi nevihovoval nešlo mi tam dát počasí. Nemůžu si na nova Launcher stěžovat, notifikace mi tam jdou v pohodě i SMS a volání taky. Zkus ho odnistalovat a stáhnout znovu a nainstalovat.

Ani po opětovné přeinstalaci se nic nezobrazuje.Moc se mi do toho nechce, ale asi to vypadá na factory reset. Čím novější Android, tím složitější nastavování. Předtím jsem měl Android Lollipop, tam se jen stačilo přihlásit (a ani to nebylo potřeba) účtem Google a nazdar, v nastavení bylo vše uskupeno přehledně, ale v tom novém je to roztahané všude možně, že je nutné použít vyhledavač. :D

Po resetování do továrního nastavení vše funguje. Zajímalo by mě čím to mohlo být. No, nic...Potřeboval bych ještě radu ohledně hovorů.1. Kde se dá nastavit to, aby se příchozí hovor nezobrazoval přes celou obrazovku, ale jen na kousku displeje? https://img.gadgethacks.com/img/41/20/63551924449373/... 2. Na adnroidu nijak nemůžu poznat, zda dané číslo je uložené v telefonu nebo na SIM. Sice jsem našel možnost importovat kontakty ze SIM do mobilu, ale naopak to už nejde - vytvoří se mi na disku jen nějaký soubor s kontakty a ani nemůžu žádné číslo ze SIM smazat. Z tohoto důvodu zatím hovory realizuju na tlačítkovém mobilu, protože mám totální kontrolu nad kontakty v telefonu i na SIM. Zkoušel jsem právě i nějaké aplikace, ale v žádné mi to zatím nešlo... Jde kontakty úplně spravovat?3. Nemáte tip pokud možnost na nějakou dobrou aplikaci 3v1 (volání + sms + kontakty)? Hold jsem takový konzervativní nespokojenec s novými aplikacemi a technologiemi. :D Našel zatím jedinou, která mně i co se týče možnosti detailního přizpůsobení vyhovuje nejvíce - True Phone Dialer & Contacts.Díky. :)

Cim to bylo je jasne, ale nejak nemam naladu se tu o tom opet handrkovat...2, kontakty se na SIM neukladaji, ukladej a synchronizuj je prez Google ucet stejne jako ostatni data, pripadna ztrata/kradez/poskozeni telefonu nebude tak bolet. Telefon samozrejme radne zabezpec zamkem displeje s PINem nebo otiskem prstu.

Kontakty se na SIM neukládají? Neměli bychom je tedy všichni vyhodit a komunikovat výhradně třeba facebookovým špehovacím messengerem?Žádná data na Google účet ani jinam do cloudu neukládám. Nechcete mi snad tvrdit, že Android neumí pracovat s kontakty na SIM, že ne?Ale jinak díky za odpověď. :)

Kontakty se samozřejmě na SIM ukládají. Android také nabízí u kontaktů import ze SIM a Export na SIM. Pokud ale někdo má kontaktů několik tisíc, logicky se mu už na SIM kartu nevejdou. Podle typu karty tam můžeš mít jen 125 až 500 kontaktů.

Tomu rozumím. Na jedné SIM mám 50 kontaktů a pořídil jsem si novou SIM, kde mám základní čísla (hasiči, policie, tísňová volání atd.), která chci smazat, ale nedaří se mi to. Na Androidu mám 2 čísla která si chci exportovat na SIM, ale to se mi taky nedaří - mám na výběr import ze SIM nebo z Google účtu a export do souboru nebo na Google účet, ale export na SIM a celkově jakýsi "SIM manager" mi tu nějak chybí.Zkoušel jsem několik aplikací, ale žádná mi to neumožňovala. Nemáte někdo taky nějaký tip na appku, která to umí?Díky.

Tahle 'základní čísla' by ze SIM snad vymazat jít ani neměla. Pro přesun kontaktů mezi SIM a telefonem použij aplikaci Copy to SIM Card.

Pokud by to byla pravda, pak by ta čísla neměla jít smazat ani na neandroidu, že? Zrovna jsem to schválně zkoušel a tam to jde bez problému. :)

Čti pořádně. Jasně píšu, že by SNAD jít vymazat neměla. Místo zkoušet jejich mazání, jsi měl věnovat pozornost druhé větě o aplikaci Copy to SIM Card. V té snadno přesuneš vybrané kontakty na SIM, popř. smažeš.

Funguje, paráda. Díky moc. :)

Takze mate data pouze lokalne v telefonu... no myslim ze az vam telefon ukradnou, ztratite jej nebo rozbijete tak poznate jak hloupe bylo ta data mit nesynchronizovana kuli nesmyslne paranoie... Pristroj nahradim, data ktera jsem nemel nikde jinde ne

Nemluve o tom ze kontakt na sim muze obsahovat pouze jmeno a cislo, zadne dalsi doplnujici informace... takze v dnesni dobe opravdu k nicemu, zastarale a prezite...

3, SmartNotify

Zkusím, díky za tip. :)

Pokud ti to dělalo to co jsi popisoval na začátku, tak NovaLaunherem to určitě nebylo. Ten mění pouze uživatelské rozhraní - obrazovku příchozího hovoru atd. neovlivňuje. To má na starosti příslušná aplikace; třeba dialer.Ad1: tohle se zobrazuje pokud hovor přijde v okamžiku kdy je telefon používán. Pokud je vypnutý (=zhasnutý displej), tak se zobrazí fullscreen notifikace. Možná zkusit nějaký alternativní dialer jestli to neumí změnit, ale pochybuju.Ad2: opět záležitost aplikace (v tomto případě kontaktů). Nevím jakou používáš, ale v té co mám já se dá normálně zvolit zobrazení kontaktů SIM/telefon/obojí. Kopírování na SIM je dnes přežité, protože kontakty už jsou dnes o hodně dál, obsahují několik telefoních čísel, emaily, adresy,data narození,... jenže tohle vše SIM neumí a tak se kontakty zprzní. Proto je lepší je přenášet modernějšími technologiemi.Ad3: Vše v jednom nemusí být nutně to nejlepší řešení. Já používám dialer a SMS app z čistého Androidu a Kontakty co byly součástí telefonu. Pro mě max. spokojenost, pro někoho třeba nepoužitelné řešení.

Moc díky za obsáhlou odpověď. :)