» Poradna » Mobily

Nefunkční navigace v mobilu v určitém autě

Zdravím, máme Škodu Superb a metodou pokus/omyl jsem zjistil, že v něm nefunguje jakákoliv mobilní navigace. Respektive stále hledá signál gps, který je v 99% nenalezen. Navigace v jiném autě minutu po výměně telefonu mezi auty funguje úplně normálně. Nějaké rady? Navigaci dosti potřebuji. Děkuji

Odpovědi na otázku

Vyhřívání čelního skla?

Spíš pokovení.

A existuje nějaké řešení? Mimo výměnu čelního skla?

Tak superb má určitě vlastní navigaci, má k tomu externí anténu. Jiné řešení není, čelní sklo ti kvůli tomu určitě nikdo měnit nebude. Pochybuju, že existuje varianta bez pokovení. Ono se to pokovení dává u dražších aut tuším proto, aby přes to sklo neprocházelo tolik tepla a nezahřívalo palubní desku.

Navigaci má, ale starou a pro mě je určitě komfortnější navigace v telefonu.

V tom případě smůla, tohle nijak vyřešit nejde. Jedině zkusit telefon nějak uchytit na boční okno, ty myslím pokovení nemají.

V servisu skoda by ti nepomohli s aktualizaci map?

Pokud je to nějaká starší generace Superbu, tak tam už bude mizerný hardware. Bohužel, ty pevné autonavigace dost rychle hardwarově zastarávají.

Právě, je to jedničkový superb a ta navigace je v dnešní době už nevyhovující, tak hledám jakékoliv jiné řešení na zprovoznění gps v mobilu.

Bohužel, žádná cesta není. Měnit sklo za nepokovené kvůli tomu mi připadá jako hloupost, pokud to vůbec je možné.

Akorát mě napadlo, jestli náhodou nelze využít pouze samotný GPS modul z auta, jestli se k němu nedá připojit přes bluetooth a použít ho jako externí modul?

Myšlenka dobrá. Anténa GPS je na střeše a svod je vyvedený do palubní desky. Sehnat / zbastlit zařízení které by jej umělo využít a přes BT předat telefonu. V dřevních dobách prvních smartphonů jsem to takhle používal, otázkou je, jestli to budou umět i moderní telefony s vestavěnou GPS.

Jj, ale řekl bych že ano, určitě ještě tak dva roky zpět jsem o tom četl, že si lidi připojují k telefonu externí GPS přes Bluetooth. Nebo asi 4 roky zpět jsem měl možnost letět na dovolenou v kokpitu a kapitán před odletem přilepil na sklo BT GPS modul a spároval tuším s iPadem od Apple. Takže tohle určitě pořešit půjde.

Něco takového mě taky napadlo, když zabudovaná navigace funguje normálně. Nějaký tip, jaké zařízení by mohlo pomoci?

Tak v první řadě zkus, jestli náhodou ta zabudovaná GPS nevysílá BT. No a v druhé řadě, musíš hledat zařízení, ke kterému se dá připojit externí anténa.

Mám Superb I (B5)Je v něm navigace s DVD mapou ČR+Polsko, update vyjde na 3,5 tisíce. To nemá smysl.

Tak se zkus zvenčí podívat na sklo toho Superbu a nějakého auta, ve kterém to funguje. Určitě uvidíš rozdíl

Zdarec pokovení ruší jen GSM a odposlechy? Nevěděl jsem že t ruší GPS.

Cože? Jaké odposlechy?

Prdic, GPS signal neprejde cez kovovy povlak na skle. Nie je to rusenie, skor tienenie.

GPS ti dokáže odstínit i husté listí nebo stavební konstrukce. Pokovení skel aut je stará věc a bylo to i v návodech k navigacím.

Jiný telefon jsi zkoušel?

Jojo, 2x Android, 1x Apple

Superb a některá další dražší auta mají přední sklo pokovené a GPS v nich nemá signál.

pokud máš telefon připojen ke kolumbusu a mas starsi superb tak vyuzivas sim auta, tudis data jsou vypnute

A co to má společného s dotazem?

asi chytá GPS na simku :D

Data normálně běží, telefon by k ničemu připojený být neměl.

Kolega smil úplně nepochopil dotaz :)

Moje Garmin N760 má vstup pro GPS anténu … možná to je i u novějších (strčí se tam anténa z vestavěné navigace).

tvuj garmin to ma... jeho mobilni telefon ale vstup na externi antenu jiste nema.. :)

Hledá řešení … když se nechytne s mobilem, může mít Garmin.

Externí GPS přijímač připojený přes BT. Dokud mobily měly GPS naprd, používal jsem to právě v Superbu I (B5). Hodil jsem to za zadní sklo a žádný problém.Když taková krabička je slušná, umí fungovat i v kapse dveří. Akorát se dneska asi dá sehnat jen někde v bazaru. Samozřejmě s ohledem na věk umí jen GPS, nezvládá Glonass ani Galileo.