» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční naklápěcí tlačítko myši po aktualizaci Windows

Po velké aktualizaci Windows 10 u myši Logitech přestalo fungovat naklápění u kolečka (nastavené na Vpřed a Vzad) Nefunguje změna ovladače, ani nastavování programem staženým ze stránek Logitech. Zkoušel jsem starší i nejnovější verzi programu. Myš je stará asi tři roky a zatím nejlepší, jakou jsem kdy měl a nechce se mi kupovat nová

Odpovědi na otázku

Model, přesná verze OS např. jako 1607, 14393.351Pokud funkce fungovala bez dalšího obslužného SW (nativně), pak zkus doinstalovat takový SW.http://support.logitech.com/en_us/software/lgsPro některé pokročilé funkce je stejně vyžadován.

Typické chování W10 - nacpaly ti tam svůj generický ovladač. Vrať tam původní ovladač a zakaž toto chování, jinak po příštím restartu se to bude opakovat.

Ovladač jsem vrátil, ale bez úspěchu. Při pokusu o spuštění programu na nastavení myši mi naskočí s upozorněním v angličtině, kterou bohužel neumím a snímek obrazovky sem vložit nejde

Snímek sem vložit jde to tě ujišťuji:http://abload.de/img/pl1n4lkh.jpgWindows se budou snažit stále a stále stahovat svůj ovladač, musíš u daného zařízení zakázat změnu v ZásadechPrávSkupiny, je to zde ta možnost až dole:http://www.makeuseof.com/tag/take-back-control-dri... vyzkoušej odshora dolů možnosti, v případě použití SprávyZásadSkupiny musíš zvolit správné ID zařízení! Nevýhodou je, OS se nadále nemusí aktualizovat, dokud zase vše nepovolíš (změnu). Je to bordel. Položky výše zase nemusí fungovat, když zaškrtneš, aby si Winy nevšímaly HW ovladačů, stejně si dělají co chtějí.

ZásadníZásady, prostě SkupinováPolitika, tak.

Nevhodný ovladač se zablokovává takto: https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/3073930Jinak mám stejnou myš a chodí mi i s generickým ovladačem z Windows. Takže máš spíš závadu na hardwaru...

Já to před 1607 dělal tou utilitou, někdy to zabralo jindy ne, po update - ne. Vrátit změny znamená co, jen předchozí? Bude to fungovat i v případě, že chci instalovat ovladač vlastní, ne nějaký vracet, já jen že OdložitAktualizaceFunkcí, ani AutomatickéStahováníAplikacVýrobců zabrat nemusí - ověřeno.

ujišťování o tom, že to jde, mi moc nepomůže, spíš rada, jak to udělat

Radu tam máš, je tam přesný popis možností v případě, že předchozí selže.> Můžeš vrátit ovladač, OS může být proti.> Může instalovat vlastní (k myším Logitech je na CD a webu), OS může ...> Můžeš v nastavení zablokovat:https://abload.de/img/cap00802yguu4.pnghttps://abload.de/img/cap00803k8u97.pngfungovat to bude nebo nebude.> Můžeš upravit registr, můžeš se pohrabat v GPMC. Zkus uvidíš.

Myslel jsem vložení snímku obrazovky

Máš tam odkazy já používám:http://abload.de/protože nemaže snímky, dlouho tam vydrží (vlastně mé všechny), umožňuje animovaný GIF (do 10MB), správu Galerií a vložení jen samotného snímku / obrázku, bez ostatních buzerací.

Zablokovat aktualizace Win se mi nechce. Jsem běžný uživatel a jsem rád, když se případné chyby odstraňují automaticky. Až na tu myš

Tak jsem to zkusil, jestli náhodou někomu ta hláška něco neřekne

Běžný problém, aplikace Setpoint žádná po modulu OS (DLL) něco co způsobuje neočekávanou chybu a je zastavena. Zkus přeinstalovat danou aplikaci, když to nemůže - děkuj MS. Jinak by jsi se musel vrátit v jeho verzi. Mě se něco takového stalo u aplikace, která naštěstí HW neovládá.> Jde o to, že aplikace počítají s jiným modulem OS, předchozím. Stejně jsem si všiml, že poslední aktualizace OS, již neumožňuje starší kompatibilitu SW než WVista. Druhá možnost, tu kompatibilitu také raději zkus.

Pokud myslíš aplikaci na nastavování myši od Ligitechu, tak tu jsem přeinstalovával několikrát, v plné verzi, částečné i starší verzi. Vždy bezúspěšně. Přemýšlel jsem, jestli nemám počkat, jestli Logitech neudělá novější verzi, která bude spolupracovat s Win 10 po poslední aktualizaci. Jsem laik a zvládám toho minimum a do systému se lézt neodvažuji, abych neudělal víc škody než užitku V každém případě moc děkuji!!

Odpovídá, aplikace volá systémovou knihovnu (DLL), která již byla aktualizována a dochází chybě. Počkat je asi jediná možnost, stalo se pravidlem, že MS aktualizuje tak rychle, že už nestíhají výrobci HW ani aplikací.> Do OS by asi nemělo smysl nyní lézt, změny v jeho knihovnách by ho mohly položit komplet, starší by páchaly škody jinde - nekompatibilitu. Jediným řešením je pouze návrat ve verzi celého systému ze zálohy, za cenu starší verze (plus zakázat aktualizaci). Máš to stejné jako u NB, pokud byl koupen s W7 a novější OS jsou problém, dále používáš W7 za cenu, že nové verze aplikací nemusí chodit.

Radu jsi dostal - že ji nechápeš, neumíš, nechceš je věc jiná.... Vrať se bodem obnovy a poté zakaž aktualizaci driweru a je to.....

Má se to takto: Po instalaci původního ovladače je vyžadován restart (to je běžná věc).Jenomže pokud jsi během restartu (i později) připojen k internetu, máš tam ten MS šmejd hned zpátky. Takže během instalace ovladače je třeba odpojit internet, a teprve až vyřešíš zabránění instalace toho mrkvosoftího, můžeš net připojit. Tento problém je nejpalčivější právě u touchpadů a složitějších myší.Ve zvláště úporných případech kdy vše ostatní selhalo, pomohlo vyhledání souborů přísl. driveru v PC a ošetření (odebrání) práv k jejich přepisu.

Odebrání práv ovšem třeba u mě, mělo ve 2 případech nežádoucí vedlejší efekt, brání dalším aktualizacím OS jako takového, snad mimo Defendera. Takže při každé větší aktualizaci musíš zase vše povolit, ta se provede (tvůj problém je zpět), znova odebereš práva (nebo jinak zakážeš), zase jen do větší příští aktualizace.