» Poradna » Programy

Nefunkční MSI ramdisk

Dobrý den. Mám základní desku MSI Z170A gaming M5 a operační systém W10. Mám problém s ultilitou MSI RamDisk. Velice rád bych ji využíval, jenomže po několika přenastavení nebo restartech systému mi začne program hlásit: "restart the pc for apply ramdisk update" Mohu poté restartovat PC kolikrát chci, ale vždy stejný výsledek. Jediné, co pomáhá, je přeinstalace programu, jenomže tato oprava je vždy pouze dočasná. Objeví se pouze ona zmíněná informace a nic víc. Pokud někdo víte, jak vyřešit tento problém, budu vděčný za radu.

Odpovědi na otázku

Neznám MSI RamDisk, ale možná by stálo za pokus zkusit jiný. Já používám tenhle => https://www.softperfect.com/products/ramdisk/

Děkuji Vám za radu. Zřejmě to zkusím. Jen mě teda mrzí, že z principu na základní desce, která byla před půl rokem úplná novinka, nefunguje správně software od jejich výrobců.

Myslím si, že to s dokou nesúvisí. Mne pre zmenu primo ultimate fungoval len mesiac korektne a SuperSpeed po reštarte neinicializuje ramdisk, tak ho musím ručne a keďže som na ňom mal swap, musel som reštartovať. Ale fajn je ramdisk aj od MS, len mmt mi vyhadzuje vo W10 64bit fail (doteraz som ho neskúšal)

Na MSI fóru jsem našel jedince se stejným problémem. Bohužel bez odezvy. https://forum-en.msi.com/index.php

Jak vyřešit to, co u tebe nepracuje, vím, ale neudělám to, protože problematika navodit stejné prostředí, počáteční podmínky a chování za chodu může být neskutečně složité. Špiškový služební SW od jistého Švéda funguje naprosto spolehlivě počínaje OS WXP_SP a konče W10.Funguje spolehlivě, lehce a "furt". Jmenuje se "ImDisk" (ten SW). Jméno autora si zjistíš, pokud tě to bude zajímat a pokud se rozhodneš jeho perfektní SW používat.

Tomu říkám rada Nejdřív se pochlubíte, a pak tajemně prozradíte, že řešení existuje, je dokonalé (víc netřeba), ale tazatel si musí projít stejnou cestou jako vy, a najít jméno autora.O co se snažíte?

Docela rád bych ti řekl, kde najdeš podrobný manuál (odkaz stejně vidíš před očima), ale hloupé, blbé a závistivé sračky, kterých je tento portál plný, by se asi pos.raly podruhé nebo dostaly kopřivku.Tak to raději neudělám.

Děkuji za radu. Zřejmě jej vyzkouším. Mým cílem je používat RamDisk jako Cashpaměť pro programy, aby bylo sníženo opotřebovávání primárního SSD disku na minimum. Což je zrovna to, co MSI RamDisk umí celkem dobře. Nahraje si automaticky program do paměti a po ukončení teprve přepíše data na disku. Dokonce si sám podle potřeby umí zvednout velikost paměti. (Podobně jako raid0 v JBOD režimu) Výpadku se bát nemusím, protože celý systém mám napojený na výkonnou UPS.

Ten tvuj nikdo nezna, vyber si jiny a par jich vyzkousej, ziskas zkusenostihttps://en.wikipedia.org/wiki/List_of_RAM_drive_so... Pouzivam VsuiteRAMdisk na temp, swap a cache firefixu a hlavne pro vyuziti RAM nad 3,3GB u 32bit OS . Zkousel jsem i Gavotte rramdisk..ok