» Poradna » Programy

Nefunkční mikrofon (zprovoznění karaoke)

Dobrý den, potřebovali bychom radu jestli jde zprovoznit mikrofon na zpívání na karaoke.
Připojený mikrofon funguje. Záznám zvuku funguje do mikrofonu moho nazpívat a pak si to přehraji. Ale naše představa je taková že rovnou v reproduktorech uslyšíme co zpíváme ani nevím jestli je to možné. Nebo jestli není potřeba nějaký pultík?
Děkuji za odpověd

Odpovědi na otázku

Jakou máš zvukovku? Integrovanou na desce? Realtek či Via?
Realtek, to jsou zvukovky ALCxxx, u nich po zapojení mikrofonu v jejich ovladacim softwaru se objeví záložka mikrofon a tam je položka přehrávání, dej max a a ještě tam nastav zesílení mikrofonu, taky na max (je jen u položky nahrávání, ale ovládá i přehrávání. Nejdřív to zkus bez muziky, protože třeba u mě je to i s tím zesílením na maximum poměrně slabé. Musím ještě zesílit celkovou hlasitost výstupu.

Zdravím,
záleží , jaký používáte systém. Jestliže Windows7, řešení je snadné. Ovládací panely - Zvuk, záložka záznam - Microphone - záložka Poslouchat - zaškrtnout Poslouchat toto zařízení.

Dobrý den, mnohokrát děkuji za radu. V sedmičkách se mi to skutečně takto povedlo rozchodit. občas ale je tam takové divné pískání když to zaškrtnu. :(

Jinak nevíte jak by to bylo v XP?
Děkuji ještě jednou mnohokrát za radu

Pískání? Tomu se říká zpětná vazba. U klasických PC se používají elektretové mikrofony které mají vysokou citlivost a snadno zachytí zvuk z reproduktorů, čímž zvuk putuje "dokolečka" což se projevuje právě pištěním.
Pro karaoke by bylo vhodnější použít elektrodynamický mikrofon, který má nižší citlivost.

Já už jsem z toho trošku jelen. Jo jo já jsem si myslel že je to zpětná vazba. Já jsem koukal i na nějaké ty mixážní pultíky atd ale nějak mi to hlava nepobírá co by to mělo být. Já jsem koupil ten elektrodynamický mikrofon zrovna na to koupám ale .... pískání je nehorázné. Jednou jsem to zapojil a bylo to v pohodě ale tedka to tam dám a je to pořád dokola hrozný

Chce to si pohrát v nastavení hlasitosti mikrofonu a hudby, mohlo by pomoci nasměrování reproduktorů a mikrofonu. Každopádně zpětná vazba bude limitovat maximální nastavení hlasitosti, tak to prostě je.

Mikrofonní vstupy většiny zvukových karet jsou stavěny pro připojení elektretových mikrofonů, což znamená, že: 1/ jde vždy o monofonní vstup, 2/ citlivost je pro dynamický mikrofon nedostatečná a 3/ na vstupu je přiloženo DC napětí pro napájení zesilovače, vestavěného v elektretové vložce a toto napětí může dynamický mikrofon, zvláště pokud jde kvalitnější vložku, poškodit. Takže: připoj k mikrofonnímu vstupu, (po zeslabení na minimum), digitální voltmetr. Pokud ukáže DC napětí, jedná se vstup pro elektret a tudíž dynamický mikrofon se připojit ani nepokoušej!

Realtek ALC889 naměřeno 1,25 V bez zátěže, při připojení elektretového mikrofonu klesne na 1 V. Vstup je stereo, když jsem omylem zapojil sluchátka, fungovalo každé pro samostatný kanál.