» Poradna » Notebooky

Nefunkční mikrofon na sluchátkách připojené k redukci (sluchátka a mikrofon)

Dobrý den,mám jeden problém, který mi nedává spát. Mám notebook pouze s jedním jackem. Koupil jsem si redukci, tak abych užil koupené sluchátka s mikrofonem (dva kabely). Mikrofon v notebooku normálně funguje. Když ovšem připojím do jacku redukci a do redukce sluchátka s mikrofonem, tak mi sice fungují sluchátka, ale nikoliv mikrofon u sluchátek a ani mikrofon u notebooku. Když odpojím od redukce pouze kabel na mikrofon, tak mi stále nefunguje mikrofon na notebooku, tak aby mi alespon fungoval mikrofon na notebooku, tak musim odpojit redukci. Zkousel jsem redukci stejným způsobem u jiného notebooku ci telefonu a na nich mi to fungovalo normálně (jak sluchátka, tak i mikrofon), z toho dovozuji, že problém bude někde v mem notebooku. Nemá někdo tušení, jak bych měl postupovat. zkoušel jsem různé návody, které jsem našel na netu, ale ani jeden nezabral.Děkuji Dvořák

Odpovědi na otázku

Mikrofon v NB se zasunutím konektoru do jacku odpojí. Takže problém je prvděpodobně v ,,nekompatibilním" jacku. Kdysi jsem slyšel, že 3,5 jacky jsou nějak ,,dvojí" a někdy si s počítačovými samicemi samci nerozumějí. Takže zkus kontaktovat výrobce, nebo servis. Buď není sameček se samičkou kompatibilní a kontakty v samičce jdou mimo kroužky na samečkovi, nebo jde o HW chybu, kdy se buď signál z externího mikrofonu na vstup zvukové karty nedostane, což se dá poznat podle toho, že na drátu pro mikrofon není DC napájení, nebo je chyba v SW - nastavení zvuku, či nevhodný ovladač zvukové karty. A mikrofon by měl být elektretový. Dynamický má příliš slabý signál a DC fantom mu také nedělá dobře.