Nefunkční ledka u mechanické klávesnice

Zdravím, mám klávesnici HPHP GAMING KEY 800-HP herní klávesnici a u dvou kláves mi z ničeho nic slabě svítí ledky, zkoušel jsem počítač restartovat, vypnout, vytáhnou USB a pořád nic, je to na reklamaci nebo se dá nějak ta ledka spravit? Díky za rady

Odpovědi na otázku

Reklamace.

Koukám na recenzi a má to nastavení režim toho podsvícení tak nedal jsi to na slaběji.

To se dá dát zvlášť u kláves?

Touto odpovědí jsi se usvědčil, že jsi manuál ani neviděl/nehledal a tento výraz je pro tebe sprosté slovo. V palici na..... (budeš se divit, fakt to není žehlička), lenost si přečíst manuál, nejlépe, aby ti někdo druhý naservíroval informace až pod nos. Neskutečné.

Tak já to opravdu nevím....

Od toho je tu ta poradna, abych dostal radu

To máš jistě pravdu, že je tu od toho. Ale není od toho (včetně mne), abych JÁ (jiní) studoval-i manuál k TVÉMU zařízení. Potažmo když jsi se v této věci ani nenamáhal.Abys neřekl, že jsem na tebe "hnusný", zde ho máš ke stažení:https://support.hp.com/cz-cs/product/HP/22865238... str. 2,3,4Příště buď víc samostatný a iniciativní. Až vyčerpáš VŠECHNY možnosti a budeš "s rozumem v koncích", milerád (a dovolím si říct, že i druzí) ti poradí-m.P.S. Pokud ti nic z toho nepomůže, platí rada viz JackBrno/21:40.

Jakože by zeslabil jen dvě klávesy?

Jedna mi už vůbec nesvítí a druhá trochu je to u S a šipky nahoru, docela dost ty dvě tlačítka využívám

To nevím možné je vše já měl podobnou a šla nastavit tak,že i blikala třeba ty biody jsou pasé,ale zkusit je nastavit může.

Ano, nejspíš jde nastavit různé blikání, ale opravdu ne zvlášť pro jednotlivé klávesy.

Pochybuji, že každá ta klávesa má pod sebou samostatnou LED, to by ta klávesnice dost žrala a bylo by to i výrobně nefektivní. Obvykle je to tak, že jedna LED podsvětluje více kláves a je to pořešeno nějakými "vodiči světla" (tomu určená konstrukce z opticky transparentního plastu, do níž praží každá jedna LED). Něco jsi asi pod těma klávesama ohnul nebo zlomil, nebo jinak pokurvil. Pokud LED není přetížená, tak obvykle buď svítí nebo nesvítí, nějaká relativně rychlá degradace je nepravděpodobná.

V manuálu má kromě intenzit podsvícení a různých "capinek" i "obnovení do výchozího nastavení". Kdoví, třeba je jen "zblblá". Pokud ne, reklamace.

Tvoje úvaha je dosti zcestná. Výkonově je dost jedno, jestli dané množství světla vygeneruješ jednou fest svítící LEDkou, nebo několika méně svítícími. Navíc, výrobně je snadnější připájet několik LED, než k jedné LED montovat komplikovaný světlovod.Nicméně si také myslím, že se spíš stalo něco mechanického a LED nesvítí tam, kam mají. Protože ale klávesnici neznám a co horšího, nemám ji v ruce, tak mohu pouze hádat.

Zákon zachování energie je luxus, který si ne každý může dovolit Ale nesouhlasím ohledně ceny. Mám - li klávesnici s RGB, kde je ~100 LEDek, musím vyřešit nějakých ~300 výstupů, chci-li řídit každý zvlášť. A to znamená spousti vodivých cest a součástek navíc.Světlovod bude možná cenově srovnatelný s LEDkou, ale z těhle důvodů bude klávesnice jako celek dle mého názoru o dost levnější, když ty světlovody použije.

LEDka je dnes haléřová záležitost, zvlášť pokud můžou být slabší, takže opravdu není problém, aby pod každou klávesou byla samostatná LED. Výrobně bude i jednodušší, než světlovod rozvádějící to po více klávesách. Každá ta klávesa má mechanický spínač (nebo Hallovu sondu, či jak se to dnes u mechanických klávesnic řeší), takže vedle něj může být snadno připájená i LED.

Myslíš, že to nebude problém pro technické pracovníky to spravit?

Tak jsem ze zvedavosti nahlednul do MX Keys. Je to resene v podstate stejne jako podsvetleni LCD.