» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční klávesnice a myš .

Dobrý den dala jsem pc do továrního nastavení a nehnu se dal jelikož nefunguje klávesnice a myš. Prosím poradte

Odpovědi na otázku

vidím, že problému, který mám i já se nikdo nechopí. Zbývá tedy pátrat proč se tak děje. Zakoupil jsem PC Lenovo bez OS s tím, že chybějící OS si pořídím ze zakoupeného Win7 Výhodného Software. Protože systém se mi načítal bez problému až do volby jazyka, nemohl jsem určit příčinu nečinnosti myši ani klávesnice. Zvolil jsem tedy po načtení možnosti příkazu z řádky, rozvinout program až do vybídnutí k zadání názvu počítače. Tam již byla myš i klávesnice mimo funkci. Je tedy patrné, že závada není v hardweru, ale v načítaném systému dodaného prodejnou Výhodný Software. Patrně je určený pouze k jednomu použití s tím, po jednom zadání již bude takto blokovaný. Zatím tedy jiné řešení nevidím.

Nesmysl. Nic jako Windows na jedno použití samozřejmě neexistují. S nevjětší pravděpodobností zapojujete myš/klávesnici do modrého USB3, který potřebuje ovladače. Pokud na desce jsou, zapojte obojí do černých USB portů, které by měly být USB2 a měly by fungovat.

Koupils nelegální software. Nicméně s nefunkčností myši a klávesnice to nijak nesouvisí, příčina je v neschopném uživateli.

Win 7 a chybějící drivery pro USB3?

Chybí drivery pro USB3, připojte ps2 klávesnici a myš doinstalujte OS a pak vložte USB verze.