» Poradna » Web a internet

Nefunkční internet

Dobrý den, chci se zeptat máte někdo zkušenosti s reklamací internetu? Bydlím blízko hranic s rakouskem a u providera mám tarif 30/30, nicméně internet i se zapojením "na přímo" bez připojených dalších zařízení je asi 8/5. Podle smlouvy je uváděno až 30/30, ale internet této rychlosti prostě nemám. Někde jsem četl, že to může být lepší v noci, když jsem to zkoušel nejvyšší měřená rychlost byla 10/6. Spíš potřebuji vědět jestli při reklamaci můžu dosáhnout nějakého zlepšení. Jejich technik u nás byl asi 5x a pokaždé nám zavřel hubu, tím že vyměnil kabel vedoucí z routeru, takže nic nevyřešil. Děkuju za Vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

A když vám vyměnil kabel, tak než technik odešel, změřil sis tu rychlost? Nevím co čekáš za radu, prostě reklamuj znovu. Dnes už provideři nemůžou prodávat internet s "rychlostí až", ale konkrétní rychlost.

Ne i on to viděl, ale po výměně kabelu nechtěl měřit rychlost prý to není potřeba.

Tak to je ale váš problém, že jste se nechali ukecat. Tak příště ho nenechat odejít, dokud to nezmění.

To chápu jen jsem chtěl vědět jestli opakovanou stížností můžu dosáhnout nějaké změny nebo od nich rychle pryč. Ale děkuju za rady.

No pokud máš možnost volby, tak pokud i příště odmítne počkat, přejdete jinam. Každopádně platíte 30/30, máte nárok na 30/30.

Upřímně internet funkční je, ale poskytovatel zřejmě nedodržuje smluvní rychlosti. Zkus si pročíst materiál od ČTÚ https://www.ctu.cz/internetove-sluzby, jak by mělo vypadat plnění.

Děkuji tady v příloze je vše popsáno.

Cim a jak to merite? Polovina webovych mericu ukazuje naproste kraviny.Zkuste treba rychlost.cz.A aby byly vysledky k necemu, nesmi to PC v dobe mereni generovat pokud mozno zadny jiny provoz.

Moje chyba měřeno přes rychlost.cz. a nebylo připojeno žádné jiné zařízení.

Rychlost.cz ani ne, spíš NetTest doporučený ČTÚ a tam spustit pro reklamaci certifikované měřeníhttps://nettest.cz/cs/

Nettest.cz, udělat certifikované měření tak jak se musí udělat a kdyby se provider cukal, tak nahlásit na ČTÚ a oni už se snad postarají

Inzerovanú rýchlosť sa poskytovateľ snaží dodržať na svojej sieti za ktorú zodpovedá. Určite nezodpovedá za to, čo mu nepatrí, t.j. za celý internet. Z veľkej časti to ani nemôže ovlivniť.

Asi mi teda doporučíte prostě změnit providera? Mám možnost jiného s vyšším tarifem a za skoro stejnou cenu. Tohle vlastně měli bývalí nájemníci, tak jsem to jen přepsal na sebe.

Proč měnit providera? Že nedodržel deklarované? Proč se všichni bojíte reklamovat?

Myslím si že jednodušší cesta, protože přístup technika když u nás byl naposledy bylo: Kolik máte zařízení? Řekl jsem mu 3 (2x mobilní telefon a stolní počítač). Na to mi odpověděl, že je chyba v zařízení.

A s tím jste spokojil? Co bylo ve zprávě technika? Platil jste výjezd? Platby za provoz internetu bez prodlení?

A ten technik snad potřeboval podpis, že vás navštívil a něco řešil? Vy jste to podepsal?

Nechtěl vůbec nic, ani peníze za řešení problému jen za ten výše zmiňovaný kabel a ani od toho nechtěl podpis. Omlouvám se jestli tady zním jako totální loupák, ale tento problém řeším úplně poprvé, tak jsem se chtěl poradit.

Nejste hlupák, to bychom občas byli víceméně všichni. Nejspíš bych si ho vyžádal znovu a po skončení návštěvy bych po něm chtěl nějaké písemné vyjádření, pokud by ho nedal, tak bych ještě v jeho přítomnosti volal na centrálu se stížností. P.S. Teď se tvářím jako hrdina, ale taky mi to trvalo, než jsem se jednou nas..l, a od té doby jsem "notorický kverulant", neodpustím ani špatnou gramáž rohlíku. Jde o moje prachy, to mě zajímá.

Takže si mám prostě postavit hlavu a stát si za svým. Zkusím to. Moc Vám děkuji za Vaše rady. Myslím, že vyřešeno. Nicméně pokud se jiný provider nabídne se srovnatelnou cenou a vyšším tarifem asi to pro mě bude taky přínosné na občasné hraní.

Ještě mi teda řekl, že jestli chci stailnější internet, tak ať si vezmu lopatu a jdu si vykopat kabel z nejbližšího města.