» Poradna » Web a internet

Nefunkční internet

Dobrý den, nefunguje mi internet. Když spustíme diagnostiku sítě, píše mi to, že Server DNS neodpovídá. Nevim si s tím rady.

Odpovědi na otázku

Obrať se na svého poskytovatele internetu. Doma stěží uděláš něco lepšího, než restart routeru (vypnout z napájení a za chvíli zapnout).

Bohužel můj poskytovatel o víkendu nefunguje. Mam zkouškové období a nefunguje nic, co jsem zkoušela.

To je bohužel smůla. Doporučuji hned v pondělí vypovědět smlouvu a najít nějakého normálního, který chápe, že internet může být potřeba i o víkendu. Můžu ti zkusit poradit v nastavení sítě ve vlastnostech adaptéru nastavit jiný DNS manuálně, ale netuším, jestli se tam dokážeš dostat. Vpravo na liště je ikona sítě (buď znal WiFi nebo obrazovky, podle toho, jestli máš počítač připojený kabelem nebo WiFi), na něm kliknout pravým tlačítkem a otevřít nastavení sítě. Pokud se tam dostaneš, tak dej vědět, napíšu pokračování

To už jsem zkoušela, dala jsem odstranit potíže a píše mi to možné řešení: restartování sítě a to jsem taky dala a nefunguje to.

a teraz na tom mobile si na akom internete? Nie na wifi?

Nepsal jsem, že máš dát "odstranit potíže", ale manuálně nastavit jiné DNS

Ale když mi napíšete přesně postup, tak bych to mohla zvladnout, jestli je i jiné řešení.

A podařilo se už dostat do nastavení sítě a "vlastnosti adaptéru"?

Ano, tam se dostanu

Teď mi naskočili, že jsem připojena k síti, že internet jede, ale když otevřu prohlížeč, tak mi to píše, že nejsem připojena k internetu.

Tak udělala jsem přesně to, co bylo na videu a píše mi to Server DNS neodpovídá

Dej v prohlížeči do adresní řádky 172.217.23.228 měl by se otevřít google (pak má přesměrování na DNS ale na server by ses měla dostat). Pokud se nedostaneš na server je chyba jinde než v DNS. Pokud se na server dostaneš je pravděpodobně blokovaný port 53 a to buď u tebe v počítači nebo u providera (někteří mají sklony na natu p 53 přepisovat na vlastní server) a buď mu jeho řešení spadlo nebo spadl DNS server na který to přepisuje.

Nebo centrum funguje bez následného přesměrování http://65.9.96.13/ ti sice vyhodí chybu 403 ale to je odpověď serveru, tedy platí to co jsem psal výše.Za předpokladu, že jsi dle videa nastavila DNS správně.

Zkusím, děkuji moc za pomoc. Hned v pondělí vypovím smlouvu, protože abych byla bez internetu celý víkend a oni neměli ani servis je fakt moc!

Vypnutí/zapnutí routeru by mohlo pomoct, ale nemusí (DNS sever u poskytovatele může mít problém).V příkazovém řádku "ping 1.1.1.1" - když odpoví, nastav 1.1.1.1 jak DNS server (pro počítač, nebo v routeru a bude to fungovat pro vše ve tvé domácí síti). Další použitelné adresy DNS serverů jsou 8.8.8.8 a 8.8.4.4 u google, 193.17.47.1 a 185.43.135.1 CZ.NIC a hromada dalších Jestli si se změnou nastvaení nevíš rady,

...požádej o pomoc někoho z okolí, když víš co děláš, je to nastavené za minutu.