» Poradna » Web a internet

Nefunkční internet

Zdravím,Nedávno se stala zvláštní věc, dojdu domů a chci jít na wifi, ale nefungovala.Měl jsem takový starý černý modem, a ktomu pripojeny router s wifi, u černého modemu nechtělo naskočit "online" tak jsem usoudil že je asi porouchaný.Sehnal jsem v bazaru další modem, taky sice starší ale to není problém řekl bych, bohužel když ho připojím k PC tak internet stále nefunguje ale tu je to kouzlo.Na modemu svítí zeleně i online, počítač nezobrazuje u internetu žádnou ikonku, prostě všechno vypadá tak, že internet jede, ale v prohlížeči se nikam nedostanu, hry taky nereagují.Troubleshoot mi píše :"Your computer appears to be correctly configured, but the device or resource (www.microsoft.com) is not respoding"Jsem úplné trdlo co se týče počítačů a internetu vtomhle směru, proto bych poprosil aby jste k vaším radám dali i detailní návod jak a co provést.Na počítači mám Windows 10, wifi je nefunkční také.Poskytovatel je firma UPC.

Odpovědi na otázku

Modemy sa naozaj nedelia na čierne , biele , zelené ! Taká firma ako UPC má pere takých ako vy , modem zo samoinštaláciu , zapojíve do eletriny , pozastkujete konetory a on všeto sám ....obráťe sa na firmu ! To vám kto poradil kupovať čierny možno dobrý modem v bazáre ? Už nepoužívané modemy sa dávajú na zberný dvor .

Kupujete modemy, ale jediné co na nich umíte rozlišit je barva. Platí stará dobrá poučka: "Když to neumím, tak se do toho ne*eru.". Rada je jednoduchá, pozvěte si na to někoho, kdo tomu rozumí.Detailní návod tu nikdo psát nebude, tady nikdo nedostává za radu peníze a nebude trávit půl hodiny sepisováním postupu krok za krokem, jenom že vy jste škrt a chcete ušetřit na odborníkovi (hlavně že jste vyhodil prachy za nesmyslný bazarový modem). Nehledě na to, že na "černý" modem se postup fakt blbě píše.

U UPC nelze svévolně vyměnit modem. Výměnu modemu je třeba řešit s UPC.

To musi byt velke trdlo kdyz chce navod tady a neobrati se na UPiCi.

Aha, tak děkuji za info, potřeboval jsem ten internet hned na druhý den kvůli určitému vyřizování, a upc by to nejspíš nestihlo, tak jsem vsadil na jistotu, že bazar mě na pár dní zachrání, no ale nejspíš ne.Děkuji za jediný slušný komentář, a taky vysvětlení problému.

Obvykle kdyz prestane jit net u upc ( duvodem muze byt vypadek elektro kdekoliv co ma co spolecneno s dodavkou internetu) upc doporucuje restartovat (jejich) modem, coz znamena odpojit od elektriny na par minut co k tomu patri. Po znovuzapnuti musi naskocit online a dalsi 3 kontrolky vedle. Pokud to nepomuze volat jim.

To právě nepomohlo, ale to se nic děje.Zavolám na UPC odpoledne, moc děkuji za odpověď.

Volal bych hned. Odpoledne znamená posun minimálně o den.

Ja taky. Poradi oprav se rychle meni obzvlast ted po vichrici kdy jejich technici maj plne ruce prace. Videl jsem strom nejen na budove ale take na krabici rozvodu UPC.

Detailni navod."Zavolej si nebo napis email poskytovateli". Samozrejme popis problem.

Děkuji.

A ten nový model je také černé barvy nebo je bílý? Bílý model totiž pracuje jen s iPhony!