» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkční internet, patrně nefunkční DNS, nslookup funguje

Ahoj, prosím o pomoc se zavirovaným počítačem. Bylo na něm hodně virů, snad je vše odstraněné, ale patrně zůstaly následky. Odvirováváno NOD32, COmbofix, Sdfix, Spyware Terminator, oprava hosts winsockfix.
Momentálně je odinstalovaný i antivir, kdyby to náhodou ovlivňoval.
Vše je OK, pouze DNS je nefunkční, tzn.:
- ping na IP v lokální síti i ven OK
- ping na seznam.cz nejede z důvodu nepřeložení
- nslookup překládá v pořádku

Netuším kde je problém, prosím o pomoc a předem děkuji. Přikládám log HJ:

Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 9:21:13, on 5.11.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16735)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
C:\Program Files\WinZip\WZQKPICK.EXE
C:\WINDOWS\system32\cmd.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Documents and Settings\test\Plocha\Antiviry\hijackthis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = go.microsoft.com ...
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = go.microsoft.com ...
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = go.microsoft.com ...
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = go.microsoft.com ...
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = go.microsoft.com ...
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = go.microsoft.com ...
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: XTTBPos00 - {055FD26D-3A88-4e15-963D-DC8493744B1D} - C:\PROGRA~1\ICQTOO~1\toolbaru.dll
O2 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

ping na 77.75.72.3 (IP seznam.cz) prejde?

Ano, pingy přímo na IP jdou i na venkovní IP. Pouze to nechce překládat když zadám www.seznam.cz. Divné je že příkaz nslookup to přeloží bez problému, ale pingy na doménu a www prohlížeče (a další aplikace přistupující na net přes doménová jména) nejedou...

Nastavte si správně parametry TCP/IP. Podle výpisu máte jako DNS server nastavenu adresu z místní sítě. Nastavte si automatické získání adresy DNS nebo zadejte rovnou jeho adresu a případně i alternativní DNS.

Jestli ti to předtím jelo, tak zkus zavolat providerovi. Měl jsem stejný problém. ICQ Skype v pohodě, centrum sítí v pohodě, vše se tvářilo normálně ale web nešel. Už jsem málem dělal reinstal win. Ale ještě před tím jsem zavolal providera, že se mi zdá, že jim nejede DNS server. A vono fakt jo. Tak mi dal jiny DNS ip a zas to makalo. Takže všechno je možný

TCP/IP je nakonfigurováno správně, DNS byly nastavené i od providera, samozřejmě i DHCP, tohle nastavení je jen jeden z posleních zoufalých výstřelů. Se stejným nastavením bezproblémů bežely další 2 PC v síti, i na DHCP. Byla vyměněna i síťovka, proveden fsc, nic nepomohlo :( Vzdal jsem to, vyřešila to poslední možnost - reinstalace... Děkuji všem.

Stejný problém jsem teď vyřešil odinstalací Service Packu 3 a následně nainstalováním SP3.

Nééééé, já nechci reinstalovat wincky.

Nejsou nejake "zbytecne" zaznamy v souboru hosts, ktery je umisteny v adresari
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\

jeho standardni delka po instalaci win. je 737bajtu
nekdy byva za beznym obsahem par radku odentrovanych a pak podvrzene zaznamy.

Uplne stejny problem, pomohla reinstalace Service Pack 3.