» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefunkční Intel Stick po aktualizaci Windows 10

Dobrý den,Mám mini PC - Intel Compute Stick. Přesto že jsem měl aktualizace povoleny až po mém odsouhlasení (protože každá aktualizace by trvala strašně dlouho a já třeba potřeboval na PC jen na pár minut). Z osobních důvodu jsem teď zapl počítač až skoro po půl roce a najednou se aktualizace začala provádět sama od sebe, což mne překvapilo. Nemám rád, když se nějaké nastavení obejde novou aktualizaci systému či aplikace a člověk musí vše nastavovat znovu. V případě aplikace ji lze odinstalovat, ale v případě Windows?Ano mohu zvolit třeba Linux.K problemu. Po aktualizaci a přihlášení do PC má obrazovka bílou plochu a vlevo nahoře v malém ctverecku informace ohledně Cortany, nastavení polohy, a jiných dalších nastavení se ale nemohu nikam dostat. Přesto že připojení Wi-Fi funguje, tak po kliknutí na jakýkoliv odkaz mi to napíše že nemám internetové připojení. V tom ctverecku se motám , scrolluji pořád dokola. Okýnko "přijmout" je neaktivní. Přes zkratky ctrl+alt+delete se dostanu akorát k tomu že vidím funkční Wi-Fi a k vypnutí PC. Nikam jinam mne to nepustí. Např. Správce úloh nic, skočí to zpět na bílou plochu s čtverečkem.Je to způsobeno tou aktualizací z dubna , jak se o ní všude píše?Na internetu jsem převážně přes tablet či mobil, ale občas chci větší displej a teď mám smůlu.Navíc jsem pouze uživatel nikoli iťák, takže mi dost slangových výrazu míč neříká.Děkuji předem za odpověď

Odpovědi na otázku

"že jsem měl aktualizace povoleny až po mém odsouhlasení"Jestli tam jsou Windows 10, tak ty se tě na souhlas neptají a updaty si tam tlačí svévolně. Obvykle se doporučuje stáhnout na jiném PC aktuální ISO Win 10, vyrobit si instalační flash disk a udělat na PC s "nakopnutým" systémem čistou instalaci.

Díky,jsem to tak nějak předpokládal.Ale je lepší si nechat poradit.

Já mám to samé je to jako větší fleška Intel Compute Stick W 10 už druhý rok používám a žádný problém z aktualizací to neni pračka kterou zapneš a začne prát ani tablet nebo mobil !!!! seš trubka že to děláš až po půl roce je to Windows každý měsíc jsou aktualizace po tak dlouhé době se to prostě uvnitř popere a většinou i posere musíš se o W starat se psem taky nechodíš ven jednou za půl roku ale 3 x za den holt musíš nahrát celé od 0

Ď za názor.Nejsem příznivcem Windows. Hlavně formou jakou to v poslední době vzali. Ale chápu že doba je jinde a pokrok nezastaviš. Tak bylo lepší udělat tlustou čáru za vším co bylo a nechat a zdokonalovat jen jeden produkt "10".Taky chápu že jde o operační systém, který užívá velká většina populace a pár procent má na PC něco jiného. Takže buď se mám přizpůsobit a šlapat brázdu bez keců a nebo táhnout. A Win trochu spoléhá na to že se šlape brázda.Problém byl že kdykoliv jsem aktualizoval, tak to vzhledem k samotnému Intel Sticku - nacož předem upozorňovali, věděl jsem to, trvalo strašně dlouho. A já potřeboval jen na pár minut do složek. Nepotřeboval jsem treba ani internet. Taky se na ně mužů. Na PC se stejně už nedostanu tak často jako kdysi. Plno věcí řeším přes mobil a tablet, popřípadě PS4 - tam, ale nemohu dělat určitou práci jak při manipulaci s klávesnicí a myší.Buď na to půjdu od 0 nebo si zkusím poradit jinak.Ale díky