» Poradna » Web a internet

Nefunkční hotspot

Dobrý den, nefunguje mi hotspot. Mám notebook acer Aspire 5610AWLMi.Na OS Windows XP jsem zkoušel vytvořit hotspot pomocí programu Connectifity, ale nešel nainstalovat, protože prý už XP nepodporuje (i když jsem zkoušel staré verze Connectifity.Na live USB linuxmint-19.1-cinnamon-32bit a ubuntu-16.04.6-desktop-i386 se hotspot vytvořil a na svém mobile značky Huawei model ALE-21 s androidem verze 6.0 jsem danou síť nenašel. Ty sítě měly zabezpečení WEP. Poradíte mi prosím jak si mám vytvořit hotspot, který by mi fungoval? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Jen taka mala drobnost. Ibternet prijmas kabelem ze? Nejde net prijmat wifi a hotspot vysilat wifi. Dale me napada, ze hotspot vysila na kanalu 12,13 a tel ma americkou normu do kanalu 11. Jinak me nenapada nic.

Internet přijímám pomocí kabelového připojení. Nešly by ty kanály nějak přenastavit, aby si odpovídaly?Děkuji.

Moc bych za to nedal, ze tyhle klikatka nevytvari ve skutecnosti hotspot ale spis sit ad-hoc, proto ji telefon nenajde. Skutecny hotspot se da v linuxu vytvorit doinstalovanim a nakonfigurovanim sluzby hostapd a to neni uplne trivialni zalezitost.

1. WPA. WEP je asi tak stejně "bezpečný" jako nešifrovaný přenos a na většině zařízení už notnou dobu nefunguje.2. Ten notebook vypadá jako učiněná popelnice. Pokud to nemá WiFi na 802.11ac, vytváření takových přístupových bodů je jenom otrava pro široké protože bezdůvodně zaruší a zpomalí všechny sítě kolem. Není to náhodou 802.11g nebo tak? Uf.3. Android 6 je fosilní, nepodporovaný a dnes už nebezpečný systém s poslední aktualizací 3. října 2017. Nejlepší bude nevykopávat fosilie a zkusit aktuální software a aspoň o kousek aktuálnější hardware.