» Poradna » Notebooky

Nefunkční HID zařízení po režimu spánku

Dobrý den, všichni.Mám celkem běžný problém - po probuzení HP Envy x2 - 11 z režimu spánku mi často nefunguje dotyková plocha a touchpad (touchpad skoro vždy, dotyk. jenom někdy, někdy i obojí zároveň vypojí službu). Při nefukčník touchpadu stačí jenom na chvíli odpojit tablet od klávesnice, s opravou displeje je to již složitější a musím to zakázat a zase povolit ve správci zařízení. Rad je na to plný internet, ovšem všude radí jenom odškrtnout "povolit počítači vypnout zařízení z důvodu úspory energie". Zkoušel jsem ovladače, u kterých se při aktivním problému ukáže vykřičník, reinstalovat, aktualizoval jsem BIOS a ještě kdoví co, ale pořád ten problém přetrvává. Nevíte, jak s tím něco udělat? Díky. Mám tam nainstalovanou W. 10 verze 1607 (z důvodu nepodpory Intel Atom procesoru), problém byl i v předchozí 8.1, potom si již nepamatuju, nějak jsem to vždycky přehlížel. Jinak tam mám zkratovaná USB, ale to by s tím nemělo souviset. Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

A tu radu "povolit počítači vypnout zařízení z důvodu úspory energie" jsi zkoušel? Protože to vypadá jako správná cesta.

Vypnul jsem to u všech HID zařízení a nic (tam kde ta možnost je)

To je běžný problém po probuzení u všech verzí Windows - některá zařízení potom prostě nefungují. Jediné funkční řešení tohoto problému bylo vždycky nepoužívat režim spánku.

... tím netvrdím, že ta to mohou zrovna ta Windows. Ale tak to prostě je.