» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkční FTP ze zahraničí

Dobrý den, přesunula jsem se na nějakou dobu do Řecka a přestalo mi tu fungovat FTP. Používám klienta Total commander. V Čechách je vše funkční, ale mě to tady nepustí a hlásí to chybu 530 Login authentication failed. Poradíte prosím jak to zprovoznit?

Odpovědi na otázku

Co je to za FTP kam se potřebuješ připojovat? Nějaký webhosting (jaký) nebo třeba tvůj NAS?

webhosting Forpsi

odkud jsi připojená k netu? Některé firemní sítě ftp, p2p a další věci blokují.

jo, zkus se připojit z tohohle, zda to nahlásí stejný problém:https://portableapps.com/apps/internet/filezilla_p...

Z průzkumníka ve Windows to funguje (Přidat umístění v síti)?

Muze to byt geograficke omezeni...stejne jako intermet. radio, TV a pod...

Evu už to asi nezajímá...

Moje příspěvky se musí ručně schvalovat, proto se moje odpověď na první komentář ještě nezobrazila. Na ty ostatní odpovím tady souhrnně. Snažím se připojit z obyčejné domácí sítě. Windows mě nepustí: Nelze se přihlásit pomocí zadaného uživatelského jména a hesla. FileZilla píše neplatný certifikát. Odpověď na první komentář se asi časem zobrazí, ale pro jistotu: je to webhosting Forpsi.

No pak je na miste se zeptat Forpsi, proc Vas nechteji nechat prihlasit a indikuji Vam spatny login / heslo. My to tezko nejak vyresime. :o(Mozna je i takova maximalni debilita, jakou je zakaz pristupu ze zahranicni IP adresy. tezko rict. (Ostatne vidite sama, jak hloupe tohle funguje i zde v Poradne. ono to ma sve duvody, ale.. je to bida.)

Ruční schvalování příspěvků: pokud se tady někdo vyskytuje ze zahraničí častěji, je možné požádat o výjimku vázanou na nick (pouze pro registrované a přihlášené uživatele, jejichž historie příspěvků neobsahuje nějaké, řekněme úlety). Já už takovou výjimku mám snad 10 let. Požádat lze třeba prostřednictvím formuláře "Dotazy a připomínky", který najdeš po přihlášení pod svým jménem v sekci "Upravit profil".

A ten FTP server je co? kde? máte ho ve správě vy? Je tam aktivováno nějaké regionální omezení?

Někteří poskytovatelé mají zakázaný FTP přístup ze zahraničí (jako primitivní bezpečnostní opatření).

Pripojit se na forpsi pres ftp lze i z Recka vlastni zkusenost leden 2019.

Nefunguje ani webové FTP? (Je to taková nouzovka, ale lepší, než nic).https://support.forpsi.com/kb/a2404/alternativni-pri... Taky se můžeš zkusit připojit přes nějaký VPN-server s českou IP-adresou, třeba https://ceskevpn.cz/index.html

Forpsi blokuje FTP připojení ze zahraničí. Vyzkoušel jsem z Belgie a z Kanady. Se stejnými přístupy z česka je to OK.Snad pomůže žádost o výjimku z určité IP adresy, nebo použití VPN

Ano, je to tak. FTP připojení k Forpsi lze jen z ČR a Slovenska. Lze ale nastavit výjimky pro další země v controlpanelu na adrese cp.forpsi.com - po přihlášení v sekci FTP.

Dobrý den,Pokud používáte Forpsi, stačí jít do control panelu (https://cp.forpsi.com/Login.aspx), kde se dá pod záložkou FTP změnit Omezení přístupu k FTP.