» Poradna » Web a internet

NEfunkční ethernet

dobrý den dnes se mi stal takový problém internet z ničeho nic vypadl nefungoval... zkusil jsem vyndat kabel z pc a jet přez wi-fi to naštěstí funguje tak jsem se nejdřív podíval sem a zkusil jsem snad všechno co lidem radili na podobné problémy zkusil jsem i aktualizovat ovladače vyhledat viry a malware třemi programy diagnostikovat problém(napsalo to že windows nedokáže určit problém) tudíž se obracím na vás s prosbou o pomoc PS : řeči jako zkus googlit si nechte zkoušel jsem i to... předem všem Děkuji

Odpovědi na otázku

To může být milion věcí :- Může to být klidně i "zlomený" kabel -> tzn nejede jen internet, nebo vůbec síť?- Je vidět ve správci zařízení síťová karta? (nesmí mít vykřičník)- Byl vyzkoušen jiný kabel, případně jiné pc na původním kabelu?

tak jsem zkusil jiný kabel a problém přetrvává..

jo a síťová karta vidět je a když dám u ní tu diagnostiku je to neznámý problém...

Na router se pingnes?Jaky jsou tam ovladace, nenainstalovaly tam Windows nejaky nespravny?

no router funguje z telefonu jde i televize se připojuje bez problému a v routru jsem se bez rady někoho kdo tomu rozumí nehrabal od doby co jsme ho koupili takže v tom se před začátkem problému nic nedělo

Z toho PC se na router pingnes? Z jinyho PC na stejnym kabelu se pingnes? Pres jinej kabel se pingnes?

ano ano ano

Mas pridelenou IP adresu pres DHCP, nebo mas statickou?Co ti vypise ipconfig?

Ethernet adapter Ethernet: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : local.tldWireless LAN adapter Připojení k místní síti* 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . :Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 1: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . :Ethernet adapter Ethernet 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . :Wireless LAN adapter Wi-Fi: Connection-specific DNS Suffix . : local.tld IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.141 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . :vypíše to tohle ale vůbec tomu nerozumím omlouvám se...

Takže evidentně kabel není vůbec detekován.

co s tím ?

Buď odešla síťovka v počítači nebo zařízení na druhé straně kabelu (předpokládám router)

řekl bych že tím to asi nebude sítovka prý pracuje správně

Těžko, když nedetekuje přítomnost kabelu.

Podívej se do routeru, jestli je tam zastrčený do portu 1 nebo 4. Měla by svítit ledka s tím číslem. Podívej se po cestě, jestli se nesetkal s křečkem nebo se židlí. Podívej se, zda je zastrčený v notebooku.Mimochodem - nezakázal jsi ho? Nebyla bouřka?

bouřka byla ale nebyl jsem doma prod prý vypadl nevím jestli to s tím souvisí kabel mám v liště vyndal jsem ho a není nikde poškozený ledka na routru svití a nevím jak jsem ho měl zakázat můžeš mi to nějak popsat ?

jo a promin mou neznalost ale vůbec nevím jak mám mít přidělenou IP adresu

A co vyzkoušet nějaký Live linux a dál se podle toho zařídit?

Popiš postup při aktualizaci ovladačů. Stáhl sis je od výrobce síťové karty (Realtek, Intel...) nebo odkud?

stáhl jem je přez driver booster ale pro jistotu po tom co to ani tak nešlo jsem stáhl od od výrobce realtek sice jsem musel hleda protože na netu byly z roku 2016 ale našel jsem novější tak nevím

- Ovladače na síťovou katu se stahují ze stránek dle desky ¨- V síťových zařízeních/připojeních ta karta jde vidět a je aktivní? ( Ovládací panely\Síť a internet\Síťová připojení)- dořešit dalších 10 dotazů/tipů co tu padlo

no vidět je a je tam že "zařízení pracuje správně" ale když tam zapojím kabel tak to i tak nejde

Jiné pc na tom taky nejede ? Dioda u desky po přiopojení kabelu bliká? jiný os byl zkoušen atd.. ?( lidí tu řekli tak 10 věcí, odpověděls tak na zlomek..)

jiné pc nemám ale televize jde (máme přez internet )diodu nemám mám notebook a os nebyl

Na kterým stroji tedy nejde net s tím kabelovým připojením..???Na notebooku???.. Nebo na stolním PC..??? Na některých stolních počítačích jedou mnozí i s Wifi kartou, tedy na Wifi připojení.. Už jsem z toho jelen.. Máš doma desktop a notebook.. Nebo jen notebook a řešíš s ním kabelové připojení k netu..??? Pokud tedy notebook, vypni na něm Wifi.. zakaž

mám notebook a musí to 100% fungovat před nějakou dobou to fungovalo úplně v pohodě

Ty sis stáhl ovladače od Realtek? A máš ho vůbec? Protože síťovky od Realteku se v ipconfig nehlásí jako Ethernet adapter Ethernet. Očekával bych například "Realtek PCIe GBE Family Controller".Jaký má ten podivný adaptér vendor a device? Zjsitíš podle varianty 3 na stránce https://it.cestuji.info/ovladace.php

přesně to co jsi napsal (Realtek PCIe GBE Family Controller) mám tady je ten vendor či co to je : https://ctrlv.cz/KHXe

RTL8168/8111 Ovladače jsou tady: https://www.realtek.cz/realtek-network-drivers.html Pokud jsi stáhl a nainstaloval tyto nebo obdobné a přesto ti ipconfig hlásí "Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected", tak kabel není vůbec připojený, je poškozený (prokousal ho pes, křeček nebo myši, skřípl se do dveří/pod skříň), shořela karta nebo port na routeru/switchi.

pokud pomůže tady je screen chyby to co vpíše chyba : https://ctrlv.cz/7Mpe

Zkus toto:Otevři regedit:Zadej nahoru do adresního řádku, ke je text: Počítač<- ten smaž a vlož do toho řádku tuto adresu a klepni na "Enter":HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles Poté budeš vidět v levém sloupci označený text: Profiles a pod ním písmeny a čísly vyznačený profil/ nebo profily. Pokud jich tam máš více, všechny odstraň, zavři okno registru a proveď restart... Po restartu bude automaticky vytvořen nový profil.. I kdyby tam byl jen jediný profil, můžeš jej smazat, označ jej pravým na myši a dej "Odstranit"Třeba to pomůže..

je jich tam asi 50 zkusím doufám že se nemá co pokazit ;)

Ne.. tím se opravdu nic nepokazí.. směle do toho.. A to nastavení Proxy je ode mne níže..

tak všechno jsem smazal

bohužel nepomohlo :/

Co se týče nastavení proxyNastav jej na automaticky zjišťovat nastavení.. - ozubené kolečko - > Nastavení - síť a internet- poté v levém sloupci klepni dole na "Proxy server" --- Automaticky zjišťovat nastavení --- > Zapnuto.. Nastavení dole ponech tak jak je to.. tedy bez ručního nastavení..

no měl jsem to vyplé ... děkuji aspon je vyloučený jeden důvod proč by to nemělo jít ale pohužel to pořád nejde :/

Proxy jsi zapínal až poté, co jsi odstranil těch cca 50 profilů v tom Network listu..???Proveď znovu reset sítě.. a hned poté smázni ten nově vytvořený profil v registrech .. potom restart.. Neustále visí ve vzduchu otázka kolem eth. kabelu.. je ten kabel v pořádku.. Zkoušel jsi jiný a jiném PC ten kabel funguje.. ???*Nenastavoval jsi něco extra v Biosu..???

kabel na 101% funguje vyzkoušel jsem i 3 další a dělá to to samé více kabelů v domácnosti nemáme to s tím restartem jsem zase udělal a nic se nezměnilo ...a o nastavování v biosu nic nevím ale podle mě by to mohl být firewall protože internet v systémové applikaci (store) funguje akorát všechny applikace které jsem kdy stahoval nejdou ....

Pokud se v samotném firewallu sám nijak nevrtal, nemělo by tam být nic špatně.. - Jen mě napadá, jestli nemáš ve stroji nainstalovaný CCleaner , který mohl způsobit víc škod, než užitku.. Neb nějaký antivir.. - Přeinstalace ovladače LAN.. S tím Linuxem Live třeba UBUNTU to není špatný nápad, zkusit to můžeš. Pokud to pojede bez problémů - spustíš si tam Firefox.. pak je problém PC - někde je prostě bordel.. A jestli jde o Win10, rovnou bych je přeinstaloval.. Není to takový časový vopruz jako u Win 7..

A už jste zkusil spustit Live linuxovou distribuci? Stále nějak netuším, jak je NIC přidělována IP adresa? A vy přistupujete do sítě Internet přes nějakou proxy?

nevím co to je nějaká live linuxová distribuce když to napíšu do googlu píše to jen o linuxu jako o operačním systému a o onstalaci z disku nebo flesh disku tedy tě prosím jestli by jsi m nenapsal co mám dělat protože se v tom nevyznám a příjde mi blbost stahovat něco v čem nevím co mám dělat ;)

Nevědět v roce 2019, že existují nejen linuxové distribuce, to je dost velký projev neznalosti. A že jsou i Live distribuce, které netřeba vůbec INSTALOVAT, to jen višeň. Navíc je to rychlý způsob jak diagnostikovat HW závadu, nebo SW problém. https://ubuntu.com/download/desktop1. Pokud byla bouřka, mohlo snadno snadno dojít k odpálení NIC na desce notebooku, nebo i poškození routeru přepětím šířícím se po síti nn, nebo přímou indukcí. O elmag indukci se snad ještě ve škole učí.2. Pokud je to SW chyba, pak bez diagnostiky se nikdo nikam nehne, ale ipconfig jasně ukazuje, že příslušné síťové kartě není přidělena IP adresa!3. Jsou tu hádky o kabel, ale dosud jsem nečetl, že by byl učiněn pokus připojit jej do jiného výstupu v routeru.

Potrebujes prazdny flash disk.Stahni si tohle ISO https://linuxmint.com/edition.phpA timto programem ho nahraj na tu flashku https://unetbootin.github.io/A pak nabootuj z te flashky.

Tim zjistis jestli je problem v HW nebo SW.

1. Stáhni si Linux Ubuntu.. ISO.. 18.04.https://www.ubuntu.cz/ziskat-ubuntu/stahnout-de... 2. Stáhni si Rufushttps://rufus.ie/ 3. Do PC připoj flešku, dej na pravým na myši a formátuj FAT32... nech ji v PC po formátování připojenou 4. Spusť Rufus jako správce.. klepni na Vybrat - poté se proklepej k uloženému ISO Ubuntu - označ jej o dej otevřít.. nebo na to stažené ISO 2x klepni.. Poté spusť v okně Rufusu dole START5. Až bude fleška připravená.. na Rufusu bude dole poznámka "Připraven".. dej restart a poté hned poklepávej na klávesu, kterou vyvoláš Boot menu.. F9, F10, F12..???(např. Asus desky F8)... označ flešku a odentruj.. Započne načítání z flešky- Ubuntu.. poté dej Tray - zkusit čili ne instalovat. No a potom už se na obrazovce se zobrazeným UBUNTU proklepeš ke spuštění prohlížeče Firefox.. půjde net / nepůjde net.. ???? Kdy net pofrčí, máš nějakou sw závadu v systému Windows.. * Jinak ve Windows můžeš provést kontrolu systému zadáním příkazu v cmd(spustit jako správce)Příkaz:sfc /scannow Pokud se po dokončené kontrole objeví hlášení chyb, které nelze opravit, zadáš příkaz: exit Pro opravu spustíš znovu cmd(jako správce) a zadáš tento příkaz:DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth Po dokončení příkaz:exitA poté 2x restart za sebou.. a po 2. restartu opětovně spustit kontrolu v cmd příkazem:sfc /scannow ..už by to mělo být v pořádku.. *Jinak, pokud bude stále přetrvávat problém s tím kabelovým připojením k netu, doporučil bych přeinstalaci systému.. Když nepomáhá reset sítě a další kravinky kolem oprav.. Bude to asi nejrychlejší Ukázat celý příspěvek

pomohlo ! děkuji moc ! <3

Nevíme co pomohlo.. Bylo by chvályhodné napsat něco blíže. Co pomohlo a jestli to frčí bez problémů.. Zkoušel jsi net z toho Ubuntu..???

no udělal to s tou fleshkou a ted to nějak funguje

pomohlo to s tím cmd ten příkaz nejspíš protože potom co jsem to udělal tak to začlo fungovat

I když je vypnutý(zjišťování Proxy), nemělo by to nijak vadit..