Nefunkční esata

Mám doma 4 ks hdd z nefunkčních notebooku. sehnal jsem kabel do esata ale hdd se ani nerozjede. kabel funguje protože v notebooku se hdd připojí. musí se něco nastavovat v biosu? MB - sapphire pure black x58.

Odpovědi na otázku

esata obsahuje pouze "data" máš do toho disku přivedené i napájení?

Záleží, jestli máš eSATA, eSATAp (powered) nebo eSATApd (powered dual).

Aha to nevím v notebooku mi to právě šlo

tak powered esata je Chipset Intel X58•CPU support LGA1366 Core i7, Core i7 Extreme Edition•Memory support 6 slots: max 24GB DDR3 (2,000MHz)•Expansion slots Three 16x PCI-E 2.0 slots (one 16x, two 8x), one 16x PCI-E 1.1 slot (4x), one PCI slot •Sound Intel HD Audio via Realtek ALC892 with 8-channel support•Networking Marvell 88E8057 Gigabit Ethernet, Atheros AR3011 Bluetooth 2.1•Overclocking CPU clock 266-600MHz; max voltages: CPU 2.3V, RAM 2.5V, Northbridge 1.7V, CPU/NB VID 2.1V•Ports 5x SATA 3Gbps, 2x SATA 6Gbps, PS/2, 10x USB 2, x USB 3, FireWire, LAN, 4x surround audio outputs, line in, mic, optical and coaxial S/PDIF out, powered eSATA 3Gbps•Dimensions (mm) 305 x 244 (ATX)

http://www.sapphiretech.com/productdetial.aspJe to ta tvoje deska? Pokud ano, pak v manuálu není jediná zmínka o powered eSATA, ale pouze o eSATA. Ani podle obrázku to tak nevypadá, eSATAp bývají zelené, tady vidím pouze červené externí porty eSATA.

A ještě nastavení v BIOSu:Note:To hot plug ESATA port on the rear panel, you will need to change 2 items inBIOS settings, please refer to the instructions below:1. Set the “Configure SATA#1 as” item from “IDE” to “AHCI” setting.2. The “Hot Plug” item appears, select “Enabled”.

tak to jsem nevěděl díky no na notebooku acer aspire 8930 mi to právě šlo tak jsem myslel že na pc to pujde taky

Tak podle specifikace má tvůj MB pouze eSATA, tzn. potřebuješ pro provoz HDD na něm ještě napájení disku - pro 2,5" - 5V a pro 3,5" 5V+12V.Pro 2,5" HDD lze využít jako zdroj 5V i některé USB porty.Existují i kombinované kabely pro eSATA + 5V powered USB.Třeba tento: https://www.czc.cz/akasa-adapter-flexstor-es...

Já používám tohle, vybrakované od desky Gigabyte:http://www.ebay.com/itm/190410589200