» Poradna » Hardware

Nefunkční DVD mechanika?

 |   | 

Dostal jsem se do situace, se kterou si už dále nevím rady... Dostal jsem za úkol doinstalovat SATA HDD Seagate do cca 5 let staré mašiny, ve které je jeden systémový PATA HDD WD a jeden SATA HDD WD jako datový. Na základní desce MSI (ani si teď nevybavuji model) dále visí PATA combo Samsung mechanika a PATA DVD-RAM LG mechanika.
Po drobných úpravách BIOSu (nastaven mód PATA only se SATA enabled) se mi veškerý hardware v BIOSu objevil, stejně tak ve Windows XP je vše "vidět". Všechny tři HDD pracují, ale přihodilo se to, že DVD-RAM mechanika přestala číst. Vždy si médium jen "osahá", ale jeho obsah nenačte. Všiml jsem si, že došlo k přepnutí DMA na PIO mód, provedl jsem odinstalování mechaniky ze systému, stejně tak i prim a sek IDE řadiče. Po restartu se DMA nastavilo správně, ale na chování mechaniky se nic nezměnilo.
Mechanika je nastavená jako master, zkusil jsem na její místo jinou DVD-RW a ta funguje. Pojal jsem tedy podezření, zda nevznikla závada na samotném hardwaru mechaniky. Co mě ale zaráží, že instalační CD s Windows mechanika načte a jsem schopen prohlížet jeho obsah. To je ale jediné médium, se kterým si poradí.
Co mě dorazilo, je skutečnost, že při pokusu o reinstalaci Windows nejsem nyní schopen ani z té druhé, funkční, mechaniky nabootovat instalační CD, i když je v BIOSu nastaveno prioritní bootování z mechaniky. Sice se objeví hláška, že "stisknutím libovolné klávesy spustíte systém z CD...", ale i když jsem opakovaně zkoušel klikat na "libovolnou" klávesu, PC bez pardónu nabootuje Windows z HDD.

Můžete, prosím, někdo poradit? Díky!

Mohlo by vás také zajímat

Odpovědi na otázku

 |   | 

Za prvé bych udělal následující. Protože jsi neměl nejmenší důvod sahat do BIOSu (připojoval jsi totiž satana), odpoj teď toho nového satana a dej, pokud si pamatuješ, BIOS do přesně stejného stavu, jako před připojováním. A za druhé se ozvi - je prakticky jasné, že pokud jsi nenapáchal nic dalšího, měla by sestava jet tak, jako jela před připojováním SATA HDD, tedy dobře. Poté, za pomoci ostatních budeme dále dumat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Prim


Určitě si přečtěte

Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Windows 10 čekají velké věci. Spekuluje se také o podpoře aplikací pro Android
Lukáš Václavík
Windows 10AndroidSoftwareMicrosoft
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 83

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo