» Poradna » Notebooky

Nefunkční Bluetooth

Dobrý den,dnes mi z ničeho nic na mém notebooku IdeaPad S340-15API od značky lenovo přestalo fungovat bluetooth. Nejde zapnout ani z panelu bluethooth v nastavení. Zmizelo tlačítko pro zapnutí bluetooth. Když zapnu poradce při řešení potíží s bluetooth tak mi to řekne že bluetooth není na tomto zařízení k dispozici. Přitom mi tam vždy fungovalo. Nevíte někdo co s tím?Předem děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Neinstalovala se nějaká aktualizace os Windows ?Podívejte se do správce zařízení zda tam není BT adaptér např s vykřičníkem , což by značilo problém s ovladačem.Případně nevypnul jste si BT kombinací kláves FN+ "něco"

ano stahoval jsem aktualizace. A nic jsem vědomě nevypínal. Nevím jestli jsem to něčím omylem nezmáčkl. (nevíte jakou klávesovou zkratkou by to mohlo být)

https://pcsupport.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an... Stáhni si ovladač ze stránek výrobce. Pravděpodobně se ti v rámci aktualizací systému přeinstaloval na nějaký špatný. A nebo použij bod obnovení z doby, kdy to fungovalo.

stáhl jsem ovladač bluetooth ale nepomohlo to. Popřípadě jak to jde obnovit?

Stáhnul jsem.... a aj nainštaloval?

ano samozřejmně

A reštartoval?

Napiš do Startu "obnovení" a spusť ho. Tam vyber "Spustit nástroj pro Obnovení systému":https://ctrlv.cz/shots/2021/10/03/rmNN.pngTam se pokus najít nějaký bod obnovy z doby, kdy to fungovalo a zkus to obnovit.

dobrá. A co to všechno udělá? Nesmaže mi to nějaké věci?

popřípadě co?

Ne, data to nemaže. Jde jen o systém.

Nejspíš pár věcí, které se uložily "potom". Při výběru "bodu" to vypíše, na co to bude "mít vliv".Než to uděláš, odinstaluj a znova řádně nainstaluj správný ovladač a zakaž aktualizaci ovladačů. Možná to vyřešíš.

Přesně řečeno, odpoj Internet, odeber to BT zařízení, restart a instalace ovladače, zákaz aktualizace, když to pojede, připoj Internet.

Uložené dáta nezmaže, len sa vráti v čase - t.z. pokiaľ si niečo PO vytvorení bodu obnovy inštaloval - ak sa vrátiš k tomu bodu - tak to nebudeš mať (a budeš musieť inštalovať opäť).

dobrá. Takže pokud to bylo tou aktualizací co jsem dnes ráno udělal a včera to ještě bylo v pořádku tak by se to mělo zlepšit?

Teoreticky.

dobrá jdu to zkusit. A poté se ozvu

mám hotovo. Ale píše mi to že to nebylo úspěšné.

co mám dělat?

Takto se obnovení systému nedělá to vždy skončí chybou.Vlož instalační DVD nebo USB a drž klávesu Shift celou dobu a restartu PC.Tam pak teprve vyber obnovení systému a pokud tam bude bod vytvořený systémem tak ho použij.Asi bude třeba dole vlevo zakliknout ukázat všechny body.

ale jaké dvd nebo usb? Žádné nemám. A slot pro dvd/cd můj notebook nemá

Vytvořit instalační Windows USB a použít k tomu obnovení systému.A ten ntb má USB:
-2x USB 3.1 Gen1
-1x USB-C tak jak to že nemá. Návod máš tu https://m.alza.cz/jak-vytvorit-bootovaci-us...

Ještě,že to obnovení bude chvilku trvat klidně i 45 minut,takže vydržet a nepřerušit to.U toho obnovení co jsi použil ty to bylo moc rychlé,takže se vlastně neobnovilo nic rovná se 0.

bt čip asi odešel do křemíkového nebe

Ten notebook mám necelý rok

Podařilo se. Několikrát jsem to zkusil obnovit. Sice mi to pokaždé hodilo chybu, ale když jsem se teď podíval do nastavení bluetooth tak už tam konečně je opět možnost zapnou. Takže vyřešeno.Všem vám moc děkuji za rady. Moc si vážím toho že se tu našly lidé kteří jiným rádi pomohou.

aha. Jásal jsem předčasně. Zjistil jsem že i když dám zapnout tak se nic nestane. Pořád mi to říká když se chci připojit k nějakému zařízení, že je bluetooth vypnuté. A když jsem pc restartoval tak jsem zjistil že možnost zapnout bluetooth tam opět chybí.

https://kubuntu.org/getkubuntu/ - stáhnout, vytvořit bootovatelný USB flash disk, spustit Live os a vyzkoušet BT.

co to je?

Tak zkus to obnovení systému i bez toho instalačního USB.Drž tu klávesu Shift celou dobu a restartuj PC a postup máš tady. http://www.servispckupka.cz/jak_opravit_windows_10_ob...

ok zkusím

okrajově, nemáč zavirováno, (vypnutý defender)?

?