» Poradna » Programy

Nefunkční antivir a aktualizace

Ahojte,Bohužel jsem si včera nainstaloval vir a nyní celý PC je kaput. Celý jsem jen reinstaloval, ale pouze cloudu, protože nemohu se dostat do biosu a udělat boot z flashy s jiným windowsem. Nelze spustit antivirus ani aktualizace, pravděpodobně to vir brání. Prosím nějalé rady dříve než PC budu nucet hodit do servisu.System BIOS - Award Modular BIOS v6.00PGVýrobce systému - Gigabyte Technology CoDěkuji,J.

Odpovědi na otázku

Ten servis bude jistější. Z toho popisu ani netuším, co jsi to s tím vlastně dělal.

Vir jsem nainstaloval včera. Jediné, co jsem udělal, že jsem celý WIN hodil do továrního nastavení. Chtěl jsem se dostat do biosu a udělat boot přes flešku s jiným windowsem, bohužel se do biosu nedostanu, takže jedině jsem hodil do továrního nastavení, všechno je pryč, jenže antivirus je nefunkční. Kdybych chtěl provést kontrolu přes windows defender, nezačne ani vyhledávat a kontrola se nespustí.

Windows běží? Tak se do BIOSu dostaneš z něj. Je na to volba v nastavení:https://www.michalzobec.cz/windows-10-jak-spustit-ue... A je tam i možnost rovnou nabootovat z USB flashky, takže do BIOSu vůbec nemusíš.

Pokud to chápu dobře tak, že hodím nabootovanou flashku a budu mačkat F12, tak bohužel nefunguje a neraguje.

Pokud jsi ten odkaz ani neotevřel (podle odpovědi zjevně ne), tak to odnes do servisu rovnou.Pokud chceš funkční "F12" (nebo kde má tvoje tajná deska Boot menu), tak musíš PC restartovat, nikoliv vypnout. Ve výchozím nastavení se W10 totiž nevypíná, pouze uspává (restart ale probíhá normálně s vypnutím). A nebo tuhle kravinu rovnou vypnout ve správě napájení. Jmenuje se to "Rychlé spouštění".

MS fakt musí něčím vytočit. Plně souhlasím k vyjádření k této "kravině", vypnout v Česku je "vypnout" - ne "uspat" či hybernovat.

Zkusil jsem podle návodu a bohužel nemám na výběr “Nastavení UEFI firmwaru”

A USB Boot tam máš (musíš mít v USB flashku)?Pokud máš nějakou starou desku, kde ještě není UEFI, tak tam ta volba není. Ale desku jsi nenapsal. Pokud je tam ještě BIOS, tak vypni to "Rychlé spouštění" a mělo by ti začít fungovat F12 (pokud to má tvoje tajná deska na F12).

Základ je dstat se do biosu (uefi) a udělat čistou instalaci.Dostat se u nových PC do biosu (pokud systém (win) nejede) není jen tak (bohužel).Nejjdnodušší je fyzicky odpojit disk - pokud je PC bez disku, do biosu se 100%ně dostaneš.Pak připojíš disk a instaluješ...Nebo postup "na hovado" = několikrát ihned při restartu natvrdo ukončit (podržet tlačítko).Pak bios naběhne sám...

Zkoušel jsem všechno. Restartoval jsem PC a mačkal F12 a omyl jsem klikl na Windows klávesu a nabídlo mi to odkud bych si přál bootovat, zadal jsem USB - HDD a teď jsem přesně tam, kde jsem potřeboval. Instaluji nový win, tak uvidíme. Kdyby bylo všechno v pořádku, dám Vám vědět. Kazdopadne si vazim kazde jedne pomoci, dekuji.

Win klávesa nemá na výběr Boot menu žádný vliv. To jsi vyvolal mačkáním F12. Doufám, že jsi před pokračováním instalace odstranil na disku všechny oddíly. Pokud je v PC více disků, je dobře všechny ostatní odpojit. Pokud je to možné, zvolit v Boot menu vždy UEFI HDD, DVD, (FDD☺). ☺

Zvláštní, že to předtím nešlo. Ano, každý oddíl jsem smazal. Zatím vypadá všechno v pořádku, děkuji všem za pomoc.

Odvirování a další užívání systému je cesta do pekla.1. Zkopírovat data a přeinstalovat systém. Přemazat disk např SW DBAN.https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemo... 2. Pokud nedostupná spustit "léčbu" pro pokus zpřístupnění uživatelských údajů ( MĚLA BY BÝT ZÁLOHOVÁNA), zkopírovat data a přeinstalovat.... viz 1.

O data mi nejde, ty mám k dispozici pořád na jiném NTB, jde mi jen o používaní, které bude bezproblémové a bez viru.

BIOS - vyjmout knoflíkovou baterii (typ zpravidla 2032) asi na 2 hodiny. Případně po vyjmutí baterie z MB zkratovat kontakty na 5 minut. Zasunout baterii a BIOS bude v továrním nastavení dostupný.

k Martin J 29. 9. 2020 19:10 a 29. 09. 2020 19:15 - protože nemohu se dostat do biosu -->> a tím se do BIOS dostane pokud byl zaheslován a podobně --- mínusáci