» Poradna » Počítačové sítě

Nefunkci pripojeni k internetu

Dobry den,Za posledni hodinu mam problem, ktery vubec nedokazu vyresit.. Internet na PC fungoval v poradku, akorat nebyl tak rychlej jako normalne, tak jsem ho restartoval ( obcas mi tohle dela, restart vetsinou pomohl ). Ale misto toho, aby se rychlost internetu zrychlila nebo byla porad pomala, tak internet nefunguje vubec. Pise mi to, ze nemam pristup k internetu a ze ,,Vase zarizeni je pripojeno, ale nemusi byt schopne se pripojit k cemukoliv na teto siti...." Zkousel jsem ty ruzne commandy do CMD, ale po restartu PC se nic nezmenilo.. Zajimave je, ze jsem ted na mobilu a tady to nornalne fungujr, i na ostatnich zarizenich... Budu moc rad za kazdou radu.Windows 10.

Odpovědi na otázku

Měl bych 3 rady. Bez uvedení základních údajů (ISP, typ-model routeru) a KONKRÉTNÍHO info, co všechno jsi udělal - vyzkoušel-změnil - přenastavil:1) nechodit s takovým popisem na poradnu2) neplést si PC poradnu s věštírnou3) pokud tomu nerozumíš (viz popis problému), obrátit se na někoho, kdo má k tomu předpoklady a pomůže ti problém vyřešit. Takové jsou fakta a realita.

Zde zasilam nejake informace z ipconfig http://tinypic.com/r/drcuoh/9Toto mi to pise http://tinypic.com/r/6rhuex/9Router mam od tplinku a prikazy ktere jsem vyzkousel jsou: netsh winsock reset catalog, netsh int ipv4 reset reset.log a ipconfig/flushdnsOmlouvam se za nedostatek informaci, psal jsem to na rychlo.Diky za rady.

Zde zasilam nejake informace z ipconfig http://tinypic.com/r/drcuoh/9Toto mi to pise http://tinypic.com/r/6rhuex/9Router mam od zyxelu a prikazy ktere jsem vyzkousel jsou: netsh winsock reset catalog, netsh int ipv4 reset reset.log a ipconfig/flushdnsOmlouvam se za nedostatek informaci, psal jsem to na rychlo.Diky za rady.

Pokud máš standardně nastavené parametry LAN výstupů (můžu o tom pochybovat, když vidím co za harakiri provádíš v příkazovém řádku), zkontroluj v natavení síťového adaptéru protokol IP verze 4 zda je nastaveno "Získat IP adresu ze serveru DCHP automaticky" a "Získat adresu serveru DNS automaticky". Znovu podotýkám, že to platí pro standardní nastavení routeru a ne nějaké jeho debilní nastavení.

Ano, to automaticke nastaveni uz mam..Nevis prosimte co dal? Nevim si uz rady.

Tak už mě napadá jen, že odešla Ethernet karta v PC nebo konkrétní LAN výstup routeru. Mimochodem, už jsi zkusil přepojit TP kabel na jiný LAN výstup routeru? Pokud ano, odešla na 95% karta v PC (zakázat stávající - nejlépe v BIOSu a, do PCI slotu dát novou Ethernetovou kartu).

Nedávno byl kumulativní balíček - a psali tam, že pokud po něm nefunguje síť, tak odebrat ve správci zařízení síťovou kartu a nechat ji znovu detekovat a nainstalovat... Třeba je to tohle...

Ano i tohle by mohlo pomoct - odebrat a restartovat PC.: Kartu by OS měl detegovat a znovu nainstalovat správné ovladače.