» Poradna » Web a internet

Nefunkce při odesílání jediného emailu. Všechny ostatní OK.

Od Windows Live Mail se objeví informace, že někteří příjemci emailu prostě nefungují. Ve druhé větě pak výzva k ověření jména. 1. Nevím, jak se ověřují jména2. Jméno příjemce je nezpochybnitelné, protože odkudkoliv lze email bezchybně odeslat.3. U všech mých ostatních kontaktů odesílání i příjem emailů je OK.

Odpovědi na otázku

Program Windows Live Mail je dávno mrtvola, kterou nikdo nepodporuje. Takže u mrtvého programu ti těžko někdo řekne, proč to zrovna v tomto případě nefunguje. Zkus Thnderbird nebo jiný moderní a funkční klient.

Aby to tak byli příjemci na Gmailu.

Jde na tu konkrétní adresu poslat e-mail z jiného poštovního klienta?Může být i chyby na straně příjemce, že má plnou schránku a víc ce mu tam nevejde (je to totiž podobné jako u domovní poštovní schránky, když je plná reklam, tak tam pošťák dopis netrčí). A když místo elektronické pošty = e-mailu posíláš plechovku nebo kyblík laku (emailu), tak se nediv, že to do schránky nevejde

Windows Live Mail už neexistuje - nástupca je Outlook. Ale účet na M$ ešte pod Windows Live Mail - ten stále je platný a dá sa pomocou neho do Outlooku prihlásiť.Dokonca i ja mám ešte ******@windowslive.com a funguje to. A používam (aj) Outlook. Dokonca funguje aj v TB.

Oni o voze, ty o koze. Tady se neresi online sluzba Live.com nebo Outlook.com, ale resi se lokalni postovni aplikace Windows Live Mail, ktera byla drive soucasti Windows. Byl to nastupce jeste starsiho Outlook Expressu.

No vidíš - a Outlook je tu opäť. A ja sa čudujem, že on ešte používa zastaralý, nepodporovaný e-mail klient Live Mail....

outlook existoval, ked sa blbemu Ballmerovi este ani nesnivalo, ze podpise povolenie, kde dementni programatori vytvoria WinLiveMail

"se objeví informace, že někteří příjemci emailu prostě nefungují. Ve druhé větě pak výzva k ověření jména"a jsi si jistej že ten mail máš napsanej správně ?Dej sem přesně text tý chyby co to napíše...

Odesíláš maily pomocí SMTP serveru, který je součástí tvého poštovního serveru, nebo používáš nějaký jiný SMTP, který patří třeba tvému providerovi internetu?Používání jiného, než autorizovaného SMTP serveru může mít za důsledek odmítání tvých mailů příjemcovým poštovním serverem.

Kdo se tady ztrapňuje mínusováním, ať si nastuduje SPF (Sender Policy Framework) a další metody ochrany proti falšování odesílatele mailů a spamu.

může být, ale v tom případě by se mail odeslal a následně za chvíli vrátil s chybou. Jak to popisuje tak to vypadá že se vůbec neodešle, takže to vrácený mail ze spam filtru SMTP adresáta nebude.Každopádně se ani neobtěžoval sem dát tu chybu jak jsem mu psal, tak to asi ani řešit nechce (a nebo si spíš všimnul že měl tu adresu napsanou špatně a je za kokota)