» Poradna » Mobily

Nefungující zápis na SD kartu v telefonu

Dobrý den,Zničehonic mi včera přestal fungovat zápis souborů na SD kartu ve fotoaparátu. Vyskočí hláška ve smyslu soubor se nepodařilo uložit, úložiště bylo změněno na interní paměť. Na SD kartě je x GB místa, zkoušela jsem smazat data/mezipaměť u fotoaparátu, taky ho dát do továrního nastavení a odebrat a přidat mu oprávnění k úložišti, nic z toho bohužel nepomohlo. Fotky na SD kartě se dají v Galerii normálně otevřít i smazat, nefunguje pouze to ukládání. Respektive někdy se místo toho uloží šedý obrázek s vykřičníkem uprostřed. Mám Samsung Galaxy A3 (2017). Nevíte někdo co s tím? Děkuju.

Odpovědi na otázku

zkusit na PC přes čtečku (nejlevnější v čr kolem 80 korun), jestli půjde přeformátovat. Karty čas od času "umřou" tak, že se přepnou do režimu jen pro čtení. Opravit to nejde, karta je na vyhození.

A pokud tu kartu přeformátuji, tak se předpokládám smažou všechny soubory, že? Pokud si pamatuji správně, tak ji nemám ani 2 roky.

tak celkem logicky předpokládám, že si soubory před přeformátováním zkopíruješ někam na disk do PC, přeformátuješ kartu a pokud se problém vyřeší, tak soubory zas zkopíruješ zpět.

Děkuju, vyzkouším.

Zkoušela jsem teď i schválně něco stáhnout z internetu (na to je SD karta také jako hl. úložiště) a také se to nestáhne... takže je dost možné, že máte pravdu.

Budeš se divit, ale víme, je prostě v háji SD karta. To je naprosto typické chování, že karta je stále čitelná, ale nejde na ni zapisovat, ani z ní mazat. To tě nenapadlo, zkusit jinou? SD karta je spotřební zboží, když se porouchá, tak se zahodí a koupí nová.