» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefungující síť ve Windows 10 - jak diagnostikovat?

Dnes jsem vzal počítač, naložil do auta, odvezl o kousek dál. Pak zapojil, spustil, provedla se asi nějaká větší Windows 10 aktualizace (s obrazovkou "Dobrý den"...) a následně mi nejede síť.Kabel ethernetu je zapojen, dioda na síťovém portu se rozsvítí. Internet na dané síti funguje (ostatní zařízení na něm jedou).Zkusil jsem i nasdílet připojení přes mobil přes USB. Také nereaguje.Stáhnul jsem si z webu Asusu (B150M-A) poslední ovladač k chipsetu a pokusil se jej nainstalovat. Žádná změna.Systém nenalezne žádnou síť.Co se dá v tomto případě dělat?Bohužel se sešly 2 události, které by na to mohly mít vliv...

Odpovědi na otázku

Myslis to tak, ze to nenajde ziadnu siet, alebo to nenajde ziadnu sietovu kartu, resp. tu sietovu kartu, ktorou sa skusas pripajat?

Nenajde to žádnou síť. Nemam žádné informace ze by to nenašlo síťovou kartu.

Nejak nechapem.Nenajde to zadnou sit, ale internet ti jede.Aku siet by si tam este mal mat okrem tej na ktorej ide iternet?

Právě že internet mi nejede.Mám tu ale ještě jiný počítač, že kterého píšu.

Adresu od routeru dostaneš?

Jak toto zjistím?

Mal by si to pisat zrozumitelne, inak to mozeme riesit este tyzden...Ak po aktualizacii nejde siet, byvaju na vine zvycajne sra*ky typu, Avast, Norton a pod.

To, že není k dispozici žádná síť, je vidět už před zalogovanim do Windows na logovaci obrazovce (ikonka počítače s červeným křížkem).Mám antivir Comodo, ale i po jeho vypnutí se nic nemění.

Kukni sa do spravy hardware ci tam vidis sietovu kartu.Ak ju tam vidis a je pri nej otaznik, tak treba dohrat ovladac.Ak je tam vykricnik, tak ovladac to ma, ale nefunguje spravne, riesenie je update ovladaca.Dufam, ze sa bavime o sietovej karte LAN a nie wifi.